Karoserie auta jako nová? Chce to jen tu správnou péči

20.12.2022

Otáčíte se často za automobily, které mají bezchybnou karoserii a toužíte jezdit v podobném autě? Zanedbáváte péči o svůj vůz a v myčce jste nebyli již několik měsíců? Přestože je vaše auto nástroj, s jehož pomocí se dostanete pohodlně z bodu A do bodu B, zaslouží si řádnou péči. Poskytněte mu ji a staňte se hrdým majitelem vozu, ze kterého ostatní řidiči nemohou spustit zrak.

Zbavte se všech nedokonalostí

Začněte od základu a pečlivě si prohlédněte celou karoserii vozu. Všimli jste si nějakých nečistot? Těch se pohodlně zbavíte s pomocí speciálních auto přípravků, které vaši karoserii spolehlivě dekontaminují. V případě, že je ovšem lak poškozen a mírně poškrábán, budete si muset vzít na pomoc leštičku na auto. Ať už se rozhodnete pro tu orbitální či rotační, její obsluhu rychle zvládnete a vaše karoserie bude opět nepoškozená a jako nová.

Udržujte lak neustále v perfektním stavu díky správnému postupu mytí

Jakmile karoserii vozu dekontaminujete, čeká na vás cyklus mytí. Ten se skládá z několika kroků. Nejprve začněte předmytím, čímž se zbavíte hrubé špíny. Následovat budou dvě etapy mytí, které zakončíte oplachem obyčejnou vodou a sušením.

Ochrana karoserie proti UV záření i špíně

Jakmile budete mít mycí cykly úspěšně za sebou, nastává čas na odmaštění vozu a aplikaci vosku. Právě vosk na auto totiž vašemu vozu poskytne UV ochranu, ale také zabrání tomu, aby se na vašem automobilu snadno držela špína. Z toho jasně vyplývá, že když do své péče o auto zahrnete vosk, zjednodušíte si všechna budoucí mytí.

Starejte se o svůj automobil a zařaďte se k řidičům, za jejichž vozy se otáčí kolemjdoucí a ostatní řidiči jen tiše závidí. V perfektně udržovaném autě s dokonale nablýskanou karoserií se vám bude skvěle jezdit a péče o vůz se tak pro vás stane návykovou.

Zdroj obrázku: Nomad_Soul / Shutterstock.com

komerční sdělení