Kvalitní spojovací materiál nesmí chybět v žádné domácí dílně

04.05.2021

Každý kutil občas potřebuje doma či na chatě něco pevně spojit. Můžete dvě části sešroubovat dohromady, nebo pokud se jedná o vhodný kov, lze je také svařit. Jistě máte doma spoustu šroubků a matiček nejrůznějších tvarů a velikostí, které patří mezi nejběžnější spojovací materiál, a elektrická svářečka se také u většiny kutilů najde. 

Svařování či šroubování však není vždy možné, ať již proto, že nemáme k dispozici svářečku, nebo nemáme dostatek času. Ideální volbou jsou v takové situaci trhací nýty, které umožňují rychle a bezpečně spojovat různé materiály. Trhací nýty jsou dvojdílné, skládají se z dutého těla nýtu a trnu, který se při nýtování utrhne a odpadne.

Výhody spojení pomocí trhacích nýtů

Trn trhacího nýtu se během spojování natlačí pomocí nýtovacích kleští do dutinky, čímž ji roztáhne a vytvoří tak pevný nerozebíratelný spoj. Spojování materiálů pomocí trhacích nýtů má mnoho výhod, z nichž největší je rychlost a efektivita práce. Oproti například šroubování vám navíc bude stačit přístup pouze z jedné strany, což oceníte v případech, kdy potřebujete opravit například oplechování střechy či okenních parapetů. 

Výhody trhacích nýtů uplatníte všude tam, kde potřebujete vytvořit rychlé, jednoduché, extrémně pevné, vysoce odolné a těsné spojení bez nutnosti pozdějšího rozebrání.

Nýtovací matice

Další možností spojení dvou materiálů jsou nýtovací matice, které však oproti klasickému nýtu vytvoří spoj s vnitřním metrickým závitem. Díky tomu je pak možné ke spoji přišroubovat další části zařízení. Spojování pomocí nýtovací matice také nevyžaduje oboustranný přístup ke spoji, můžete ji proto snadno použít i do dutých profilů.

Vytvoření pevného a těsného spojení je ve většině případů velmi důležité. I to je důvod, proč by trhací nýty ani nýtovací matice neměly v dílně žádného kutila chybět.

komerční sdělení