Levné matrace – nižší cena a vysoká kvalita. Vaše záda vám poděkují, stejně tak i vaše peněženka

08.04.2021
 • Levné matrace dnes nabízí mnoho výrobců. Fakt, že se jedná o cenově výhodnou nabídku, neznamená, že jde o nekvalitní výrobek.

 • Využití moderní technologie snižuje náklady na výrobu, a díky tomu se poměr cena-výkon-kvalita u tohoto typu zboží stává vyrovnaným.

 • Nabídka kvalitních matrací za opravdu zajímavé ceny je široká, takže stačí pouze najít vhodný typ podle vašich preferencí.

Důležitost spánku pro naše tělo

Doba, kterou tráví každý z nás v posteli, je různá. Z dlouhodobého hlediska se však jedná o pěknou řádku hodin. Plnohodnotné a klidné spaní je pro lidský organismus nezbytné. Během něj dochází k regeneraci těla a získávání nové energie. Aby se nám spalo dobře, je důležité mít i správnou matraci. Samozřejmě je potřeba zohlednit i další okolní vlivy, ale kvalita matrace a poloha, v jaké spíme, ovlivní kondici našeho pohybového aparátu. Nevhodně zvolená matrace pak způsobí bolesti zad a krční páteře.

Typy matrací a pro koho jsou vhodné

 • Na trhu existuje velké množství různých typů matrací. Mezi oblíbené z nich patří matrace vyrobené z polyuretanové pěny, která disponuje vysokou odolností. Tento typ matrací se obvykle pohybuje v nižších cenových relacích.

 • Studená a paměťová pěna jsou další používané materiály. Studená pěna je prodyšná a drží tvar. Paměťová se zase vytvaruje dle záhybů vašeho těla. Paměťové matrace velmi dobře izolují a ocení je i lidé, kteří mají problémy se zády. Pěnové matrace jsou náročné na výrobu, tudíž jsou poněkud dražší.

 • Taštičkové matrace jsou vyrobené z pružinek, které snesou vyšší zátěž. Dětské matrace mají vysoké nároky na kvalitu a vyžadují zvláštní stupeň tvrdosti.

Materiály pro výrobu matrací

 • Technologický progres vidíme ve všech sférách našeho života. Platí to i pro průmyslová odvětví, zabývající se výrobou bytového zboží. Materiálů vhodných pro výrobu matrací, je opravdu mnoho. Od polyurethanu, přes VISCO pěnu, až po kvalitní pružinky.
 • Kdo má rád exotiku, může si vybrat i jádro z kokosových ořechů. Každý materiál má taky jiné funkční vlastnosti, které se dají následně využít při nákupu vhodné matrace.

Vyplatí se sehnat matraci za výprodejové ceny?

Nové modely s vyšší cenou - to platí i pro matrace. Pokud tedy uvidíte loňský prototyp se slevou nebo ve výprodeji, nejedná se o nic neobvyklého. Z pohledu výrobce se jedná o zastaralé typy, ale v očích spotřebitele rozhodně neztrácí na kvalitě a atraktivitě. Tu mu přidává i nižší cena. Doporučením ale zůstává, abyste si před koupí výrobku zkontrolovali uvedené informace a jeho stav. Předejdete tak možným nesrovnalostem při nákupu.

3 výhody, když si sami navrhnete svou matraci

Existují výrobci, kteří vám poskytnou možnost navrhnout si vlastní matraci. Vyberete si rozměr a materiál. Má to mnoho výhod, i když je její cena díky náročnosti výroby vyšší. Vzhledem k tomu, že v posteli trávíme v rámci celého dne 6-8 hodin, rozhodně stojí za zvážení, zda chcete zádům poskytnout maximální komfort.

 • Pro matraci vyrobenou na míru si sami určíte výšku, tvrdost a její rozměr.

 • Můžete si vybrat materiál - například pružinky, kokosová vlákna či paměťová pěna.

 • V případě zdravotních obtíží je možné produkt též různě uzpůsobit.

Opravdu se vyplatí investice pro vaše zdraví a pohodlí

Vhodná matrace dělá divy. Vzbudíte se bez bolesti zad, vaše tělo je odpočaté a cítíte se dobře. Pečlivý výběr matrace, která vám bude vyhovovat, se vám rozhodně vrátí v podobě ničím nerušeného a plnohodnotného spánku..

Líbí se Vám představa, že se ráno vzbudíte a cítíte se odpočatí? Má podle vás smysl pořídit si správnou matraci do postele? Napište nám do komentáře vaše mínění o tom, do jaké míry ovlivní matrace kvalitu vašeho spaní.

komerční sdělení