Luxusní auto za pár korun

11.01.2021

Jistě jste viděli na silnici relativně staré auto, které dovedlo zaujmout. Právě decentní úpravy někdy nazývané jako tuning dovedou i starší vozidla proměnit v záviděníhodná auta. Jedná se o speciální odnož úprav / tuningu, který se zaměřuje na decentní detail, čistotu a vychází z úprav prémiových modelů jako je GTI, R atd. Velkou výhodou je relativně dobrá dostupnost luxusních dílů a nízká cena.

Jaká jsou základní pravidla?

Základním pravidlem číslo jedna je plná výbava. Starší modely vozidel kolem roku 2000 a novější již mají ve výbavách všechny dnešní vymoženosti. V žádném případě nemusí chybět kožená vyhřívaná sedadla, zrcátka, parkovací senzory, senzory deště atd. atd. Dokonce jsou v nabídce i 2 din multimediální dotykové systémy, které lze napojit na palubní počítač vozidla. Poměrně jednoduše lze takto staré vozidlo vyšperkovat do plné výbavy.

Pravidlem číslo dva je čistý vzhled. Tuning vycházející z modelů GTI vychází z továrních úprav. Výrobce vozidla odlišuje prémiový model decentními úpravami jako je jiná maska, jiný nárazník v předu i vzadu, linky, lišty atd. Tyto díly lze sehnat v kopiích i originálech na vrakovištích.

Pravidlo číslo tři je snížení a odpovídající kola. Decentní snížení a alu kola jsou základem luxusního vzhledu.

Příkladem může být VW Golf 4 jakožto vozidlo za 25 000 Kč. Sportovní podvozek VW Golf 4 vychází na necelé 4000 Kč. Luxusní kola a pneu na 20 000 Kč. Nárazníky R32 nebo GTI na 5000 Kč. Kožená sedadla a plná výbava do interiéru na 15 000 Kč. Jediné na co je si potřeba dát pozor je hřebenové řízení. Snížení a velká kola mohou tuto náchylnou součástku unavit. Za 70 000 Kč si můžete postavit automobil, který vám bude závidět kdejaký úspěšný podnikatel. Stále to bude pouze vyšperkovaný 30 let starý vůz za pár korun.

Komerční sdělení

Foto je ilustrační

Image by Jay George from Pixabay