Luxusní hodinky k vánocům? Proč ne!

28.11.2022

Ať už je váš rozpočet 3 tisíce korun nebo 300 tisíc, darovat krásné hodinky může být nápad nejen skvělý, ale i realizovatelný.

A kdy jindy je ideální příležitost, než na Štědrý den? Protože někdy chcete dát najevo co k dané osobě cítíte nejen slovy, ale i materiálním dárkem. A myslíme si, že právě luxusní hodinky jsou pro takový účel ideální. A hned vám vysvětlíme, proč (a není to jen proto, že právě my bychom pod stromečkem takový dárek našli moc rádi).

Darujete kus umění

V luxusních hodinkách se snoubí technická téměř dokonalost se zručností generací mistrů hodinářů. Dnešní výrobci staví na tom, co vymyslely generace hodinářů před nimi, a když si to uvědomíme, hodinky přestanou být jen kusem techniky a uvidíme za nimi víc. Tradici, umění, řemeslo, přesnost, smysl pro detail, dědictví předešlých generací.

Nadčasový dar... dar času

Luxusní hodinky jsou navrženy a vyrobeny obvykle tak, aby nejen vydržely po generace, ale také aby přinášely radost. Tradiční luxusní materiály, dokonalé zpracování, smysl pro krásu, řemeslo... To všechno jsou pojmy, které nás při pohledu na takové hodinky často napadají. Ne nadarmo firma Patek Philippe, jeden z pilířů švýcarského luxusu, používá slogan "o vaše hodinky se pouze staráte pro další generaci". Myšlení vskutku nadčasové.

Epitom luxusu

Co vás napadne, když se řekne luxus? Vsadíme se, že se vám mezi prvními pojmy vybaví značky jako Rolex, Omega, Breitling. Není divu - vedle ženských šperků a luxusních automobilů je to asi nejviditelnější obecně uznávaný symbol. Symbol čeho? Představa sociálního statusu, společenského postavení, úspěchu, atd. - to všechno se nám automaticky pojí se symboly. S materiálnímu symboly, odrážejícími postavení jejich majitele ve společnosti.

Vzpomínáte si, že v úvodu článku jsme řekli, že váš rozpočet není tím hlavním kritériem? Ano, nebudeme popírat, že na něm záleží, ale krásné hodinky můžete pořídit levněji, než si nejspíš myslíte. Různých značek, typů, materiálů a cenových hladin je opravdu hodně. Je spousta způsobů, jak vybrat švýcarské hodinky a Rolex nebo Patek Philippe nejsou ani zdaleka jedinými možnostmi. Například značky Victorinox nebo Swatch jsou kvalitní volbou a pořídíte je už od necelých dvou tisíc korun (to v případě značky Swatch), respektive od sedmi tisíc korun (Victorinox).

Jedna z nejlepších záminek k navázání hovoru

"Krásné hodinky!" A konverzace s neznámým/neznámou je navázána. Našli jste první společný bod. Další budou nejspíše následovat.

Máloco je tak snadnou a přitom elegantně nenucenou záminkou k navázání hovoru. A nemusí jít ani o výjimečně proslulé Rolex Submariner, které mezi miliony jiných rozezná každý, kdo se o hodinky jen trochu zajímá.

Se zajímavými hodinkami se často pojí i příběh. Kdo vám je daroval? Při jaké příležitosti? Kde jste je zapomněli na hotelu při zběsilé honičce ve snaze stihnout poslední letadlo toho dne, jen abyste se pro ně vrátili a letěli až ráno?

Vzpomínka na toho, kdo vám je daroval

Miluji tě, myslím na tebe, mám tě rád, jsi pro mne důležitý... Cokoliv chtěl darující sdělit, sdělil. A obdarovaný si to připomene pokaždé, když se podívá na zápěstí.

A to nebude jen aby se podíval, kolik je hodin. Kouzlo krásných hodinek je mimo jiné v tom, že se na ně nedíváme jen kvůli času. Je to něco, co reprezentuje krásu, řemeslnou zručnost, tradici... a vzpomínku.

komerční sdělení