Markéta Harasimová pokřtila svůj nový román Smrtelný hřích

14.07.2021

Markéta Harasimová je česká spisovatelka a scenáristka. První autorčiny romány byly určeny dívkám, později přidávala erotické motivy a přeorientovala se na knížky pro ženy.

Její aktuální tvorba je spíš detektivní, pohybuje se na hranici thrilleru. Na svém kontě má 26 knih a 3 divadelní scénáře.

O knize:

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Erice navzdory nízkému věku dochází, že něco není v pořádku a chce se bránit - její naděje však zemřou ve chvíli, kdy v zoufalství vykřičí temnou pravdu před matkou. Ta se k dceři obrátí zády a stojí pevně za svým manželem, což dívčin už tak nabouraný svět rozbije docela. Eričinu duši i po letech trápí deprese spojené se sebevražednými myšlenkami, není schopna navázat partnerský vztah a má fobii ze sexu. Vše se ještě zhorší, když na svět neplánovaně přijde její sestra Nikola. Již dospělá Erika se zmítá v bolestivých vzpomínkách a jejím životním cílem se s postupujícími roky stává jediné: ochránit sestřičku před stejně krutým osudem, jaký kdysi potkal ji. A jednou přijde den, kdy navzdory tomu, že riskuje vlastní svobodu, vezme spravedlnost do svých rukou...

Ukázka z knihy:

Gustav nahlížel špehýrkou mezi dveřmi do koupelny a sledoval dceru, která právě vylezla z vany. Je tak svěží! Nádherná... Ten obrys ňader, sotva na počátku rozpuku. A svůdný trojúhelník bez ochlupení v místě, kde se setkávají stehna! Bože! Toužil se Eriky dotknout, přitisknout si k obličeji její voňavý klín... Jak jen má ten pohled vydržet a nezbláznit se? Vždyť to je nadlidský úkol! Chtíč Gustavem cloumal tak mohutně, až se celý roztřásl jako v křeči. Tohle je tedy pořádná zkouška sebeovládání, jen co je pravda! Musel si hřbetem ruky setřít pot, který mu vyrazil na spáncích. Znovu zaostřil na dceru, která právě odložila ručník a začala v zrcadle zkoumat své tělo - brzy pochopil, že ho pro sebe hodnotí. A když se pak špičkami prstů dotkla drobných prsou, málem mu explodovala hlava. Bylo to zcela nevinné gesto, na míle vzdálené byť i jen náznakům autoerotiky, ale on se tím divadlem vzrušil až za hranice únosnosti. Během okamžiku přestal myslet.

Roztřesenou rukou rozepnul poklopec a vysvobodil horký úd ze sevření boxerek. Obemkl ho prsty a začal onanovat. Měl co dělat, aby okamžitě nevyvrcholil - naštěstí mu pomohly letité zkušenosti. Erika podrobovala svou postavu důkladné prohlídce a nevědomky přitom otci nabízela pózy, jež stále víc bičovaly jeho touhu. Nemohl se té podívané nabažit a rázem zapomněl i na kazety s nahými slečinkami, které na něj čekaly v pracovně. Před Erikou skryl skutečnost do šifry, kterou nazval analýzami - jak taky jinak... Dnes ty snímky ale potřebovat nebude. Má vlastní film!

Ve chvíli, kdy dcera sáhla po kabátku od pyžama, téměř vykřikl zklamáním. Byl už však tak rozdrážděný, že ze sebe nevydal ani hlásku a co nejtišeji zapadl na toaletu. Během několika málo sekund se nad malým umyvadlem přivedl k orgasmu a málem si ukousl jazyk, aby ztlumil hrdelní steny, kterým by za normálních okolností dal při tak bouřlivé extázi volný průchod. S odkrveným mozkem pak spustil zadek na záchodové prkénko a dlouhou dobu jenom zhluboka dýchal, aby zase přišel k sobě. Nakonec schoval hlavu v dlaních. Tohle nečekal. Bylo to daleko intenzivnější, než by kdy mohl předpokládat. Magické. Skvělé! A přesto... neměl dost. Chtěl víc. Mnohem víc! Helena mu sice obvykle chyběla, ale tentokrát si Gustav přál, aby manželku tchynina nemoc zaměstnávala celé týdny. Nebo i déle... On tady má svou múzu. Jenom pro sebe!

Autor: Petr D. Mráček a Markéta Harasimová
Foto: Petr D. Mráček