Miss České republiky zná první tři postupující finalistky, první semifinále vidělo přes 4000 diváků

17.06.2019

Po čtvrteční módní přehlídce na Václavském náměstí a páteční charitativní akci v nadaci Klokánek první semifinále Miss české republiky vyvrcholilo sobotní akcí v Čestlicích. Soutěž přinesla zpět volné disciplíny a návštěvnost v aquaparku i přes nejisté počasí trhala rekordy.

Dnes už Miss České republiky zná první tři jména dívek, které se probojovaly do finále. Předcházel tomu třídenní nabitý program, který umožnil poznat charakter i talent jednotlivých dívek.

Ve čtvrtek 13. 6. byly všechny semifinalistky poprvé představeny porotě i veřejnosti na letní terase Duplex na Václavském náměstí, kde pro první část poroty proběhla módní přehlídka společenských šatů značky Styl Iva a šperků Granát Turnov, následně pak dívky předvedly své postavy v jednotných červených plavkách. Pro mnohé dívky to byla jejich první módní přehlídka v životě, ale nedaly to sobě vůbec znát. Večer byl zakončen spanilou jízdou limuzínou a návštěvou Náplavky.

V pátek dívky věnovaly charitě, na kterou Miss České republiky dává důraz a stává se pro ní charakteristickým znakem. Nejprve soutěžící dívky představily porotě svá vlastní charitativní videa, kdy každá s dívek si mohla zvolit své téma, které je jim nejbližší. Dívky navštívily FOD Klokánek Láskova v Praze, pomáhající ohroženým dětem, kam dovezly ovoce a zmrzliny a poslechly si jejich často velmi smutné příběhy. Z důvodu ohleduplnosti k dětem s těžkými rodinnými osudy nebyly pořizovány fotografie, ale rozhovory s pracovníky Klokánku představí Iveta Maurerová ve svém následujícím videu na YouTube Miss České republiky.

Sobota byla pro dívky dnem nejdůležitějším a rozhodujícím. Organizátory nejdříve zaskočily fronty na pokladnách. Do Aquapalace Praha do Čestlic přišlo rekordních 4000 návštěvníků, což bylo o 1500 více, než je běžná letní víkendová návštěvnost. Ve spolupráci se stylistou Lukášem Almassym se dívky nejdříve představily v letních outfitech značky Fashinity.cz a pak následovaly volné disciplíny. Volné disciplíny dívek obohatila profesionálním tancem mistryně světa v tanci bachata, Valerie Matějková a vtipnými kostými moderátor Michal Šeda. Program vrcholil promenádou v plavkách. Těsně před vyhlášením přišla do Čestlic letní bouřka, kdy se technika musela odstěhovat do vnitřních prostor. V nich pak vyhlášení vítězek sledoval zcela naplněný sál návštěvníků.

Do finále se probojovala zkušená pařížská modelka Kristýna Kučírková z Prahy. Další postupující dívkou byla Karolína Brunnerová z Rudné u Prahy. Ačkoliv nevynikala se svou výškou, porotu oslovila svým sympatickým vystupováním a bezprostředností. První místo obsadila rudovlasá Dominika Benáková z Hradce Králové, která porotu zaujala volnou disciplínou, japonským bojovým uměním karate.

Autor fotografií: fotografie z Duplex - Karel Čapka, fotografie z Aquapalace Praha - Karel Juda