Moderní firmy používají rekuperaci vzduchu. Jaké výhody jim přináší?

09.06.2023

Nejspíše vám je jasné, že čím větší firmu vlastníte, tím více peněz musíte každý měsíc utrácet za její vytápění, případně chlazení. Podobná situace platí i pro čištění vzduchu v interiérech a adekvátní větrání. Přesně proto se všichni šikovní podnikatelé snaží vymyslet, jak co nejvíce snížit své náklady. Jak na to?

Seznamte se s rekuperací

V posledních letech se čím dál tím častěji setkáváme s moderním zázrakem, jímž je rekuperace vzduchu. Tu zajišťují vhodně umístěné jednotky napojené na systém potrubí. V čem celý proces vlastně spočívá?

Dané zařízení zachycuje venkovní vzduch a následně jej zbavuje bakterií, alergenů, pevných částic a dalších škodlivin. Následně jej ohřeje, případně ochladí přesně podle vašich představ. Poté jej skrz již zmíněný systém potrubí vypouští do předem určených prostor. Daná metoda zároveň pomáhá s přílišnou vlhkostí, takže představuje skvělou pomoc pro potravinářský, chemický či třeba zdravotnický průmysl.

Výsledkem jsou nejen spokojené plíce zaměstnanců, ale hlavně podstatné úspory a ochrana vyráběných produktů. Nebudete totiž muset kupovat a provozovat drahou klimatizaci, stejně jako se obejdete bez neustálého větrání s pomocí oken.

Inteligentní systém

Ať už si chcete dopřát rekuperaci do bytu, domu, nebo vás spíše trápí zabezpečení komerčních prostor, spolehněte se jen na zkušené poskytovatele a kvalitní komponenty. Mezi jednotlivými řešeními jsou totiž podstatné rozdíly v efektivitě a energetické náročnosti.

Dobrou volbou pro větší haly, kanceláře, sklady i obchody je hlavně centrální rekuperace. Tato technologie dokáže hravě pokrýt všechny místnosti na základě jednoho zařízení. Ještě před samotnou instalací si budete muset zvolit buď z entalpické, či centrální rekuperace s odvodem kondenzátu. První zmíněná varianta dokáže zkrotit příliš suchý vzduch v zimě, zatímco druhá možnost naopak spolehlivě odvádí přebytečný kondenzát pryč z vašich prostor.

Nechte si poradit

Mezi oběma technologiemi samozřejmě existuje mnohem více rozdílů, takže se vám bude hodit odborná konzultace od zkušených profesionálů. Spoustu spokojených klientů si za léta praxe vysloužila především společnost Primavent, jež se specializuje na návrhy i montáž rekuperačních systémů do komerčních budov.

Na jejích webových stránkách najdete nejpoužívanější typy jednotek, stejně jako se dočtete veškeré podrobnosti ohledně jejich rozdílných vlastností. Přirozeně nechybí ani zmínka o ceně za konkrétní položku. Ideální však bude, když použijete uvedené kontakty, domluvíte si nezávaznou konzultaci zdarma a necháte si se vším poradit. Ať tak, nebo onak, dočkáte se expedice do 24 hodin a dopravy zdarma u objednávek nad 5 000 Kč.  

komerční sdělení

Fotka od Enrique z Pixabay