Moderní šperky: Sázka na drahé kovy se vyplatí

14.12.2020

Uvažujete o nákupu nějakých doplňků na sebe? Jasně, proč ne? Hodně frekventované jsou především šperky. Vždyť právě ony dokážou dát každému člověku ještě jakýsi další rozměr. Mnohé samozřejmě také něco znamenají. Nemají tedy pouze estetický význam. 

Typické jsou v tomto ohledu zejména snubní prsteny. Při pohledu na ruku konkrétního člověka je jasné, že je zadaný. Jinak ale existuje i spousta jiných šperků, jež vypadají hezky. Nejčastěji se vybírají ty z drahých kovů. Jakých? To vám prozradíme v tomto článku.

Zlato jako nestárnoucí klasika

Nejdražším kovem je bezesporu zlato. Používá se už odnepaměti a není se čemu divit. jednak je krásné a jednak se také vyznačuje tím, že jeho hodnota je stále stejná, maximálně poměrně plíživě roste. Zlato je tedy mimo výborného materiálu používaného na výrobu šperků také perfektním uchovatelem hodnoty. Hodí se k jakýmkoli oděvům. Stačí jen zvolit výběr látky metráž a nechat si ušít nějaké šaty. Zlatý šperk se k nim bude zcela jistě hodit.

Méně honosné, ale vkusné stříbro

Jestliže chcete na špercích ušetřit, vsaďte na stříbro. Na první pohled je od bílého zlata takřka k nerozeznání. Nádherně se blyští a cenově je někde jinde. Možná namítnete, že časem jeho krása poněkud zajde a stříbro zčerná. Pokud se o něj budete dostatečně starat, nic takového se nestane. Navíc lze stříbro nechat jednoduše vyčistit.

Drahé kameny nejen jako doplňky

Za zmínku stojí bezesporu také drahé kameny. Výbornou volbou jsou zejména diamanty. Takové grandiózní diamantové náhrdelníky se hodí náramně hlavně k plesovým šatům na různé společenské akce. Jinak není problém volit klidně ale také prsten, jehož součástí bude jenom titěrný kousek diamantu. Záleží pouze na tom, do jaké míry chcete, aby daný šperk působil okázale, nebo naopak jemně a nenápadně.

Zdroj obrázku:
feedbackstudio / Shutterstock.com