Na Metronome Prague 2023 se bude slavit! Pětadvacetileté Kuře dostane hudební dárek od kapely Zrní a ke gratulantům se mohou připojit i návštěvníci

12.06.2023

Nabitý událostmi je nejen hudební, ale také doprovodný program 6. ročníku Metronome Prague, který se koná od 22. do 24. června na Výstavišti Praha. Leitmotivem doprovodného programu je ODVAHA ve všech pádech. Třeba odvaha nebýt lhostejný a věnovat energii, čas nebo peníze na pomoc dobré věci. Tak jako to už 30 let dělá Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a její projekt – Pomozte dětem. K letošním oslavám třicátin Nadace se přidává Kuře se svými 25. narozeninami, ovšem s dárkem pro oba jubilanty si netřeba lámat hlavu. Nejlepší bude zapojit se během Metronome Prague do akce Daruj kelímek a pomoz dětem.

"Princip je jednoduchý. Návštěvníci Metronome Prague se mohou rozhodnout, zda po dopití nápoje kelímek vrátí a zálohu 50 korun si vezmou zpět, nebo ji věnují potřebným. Konkrétně přispějí na sbírku Pomozte dětem, která již 25 let pomáhá dětem v celé republice žít kvalitnější a radostnější život navzdory jejich hendikepu nebo prostředí, ve kterém vyrůstají. Kuře pomáhá dětem se zdravotním hendikepem, sociálně vyloučeným nebo i dětem, které jsou ohroženy svým okolím. Pomáhá dětem, kteří potřebují podporu a péči v těžkých životních situacích," říká Taťána Plecháčková, ředitelka NROS.

Potkat se s Kuřetem bude možné v chill out zóně Pomozte dětem u TREE STAGE. A také se s ním vyfotit, odpočinout si v záchranném kruhu, vyrobit si něco na památku či pomoci dětem zakoupením věcí z e-shopu a přesvědčit se, že dobro sluší.

S velkým hudebním dárkem přicházejí pořadatelé spolu s kapelou Zrní. 

"Nadace rozvoje občanské společnosti, se kterou spolupracujeme, letos slaví, stejně jako jejich neznámější projekt Pomozte dětem. Rozhodli jsme se proto, že kapela Zrní zahraje v pátek 23. června na Křižíkově fontáně speciální set připravený přímo pro toto jubileum," potvrzuje spoluorganizátor Metronome Prague David Gaydečka.

Celý koncert Zrní pro Kuře bude natáčet ČT Art, na televizních obrazovkách se záznam objeví na podzim.

Další možností, jak udělat něco pro potřebné a navíc i pro své zdraví, je usednout na Oranžové kolo a šlápnout do pedálů. Stačí jen 60 vteřin jízdy a každý ujetý metr se převede na body, které se následně promění na peníze, co poputují na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem v rámci sbírky @pomoztedetem. Do projektu Oranžové kolo se Metronome Prague zapojí společně s @pomahejpohybem.

Letošní Metronome Prague dává prostor také dalším odvážným, inovativním a inspirativním projektům neziskových organizací. Například Člověk v tísni představí novou počítačovou karetní hru BeeCarbonize, umožňující hráčům stát se tím, kdo rozhodne o osudu planety – návštěvníci si ji mohou rovnou vyzkoušet.

Spolek Nevypusť duši poradí, jak se účinně postavit stresu. Charita České republiky nechá případné zájemce vyzkoušet, jak se žije v uprchlickém stanu a seznámí s příběhy těch, kteří se navzdory nepřízni osudu dokázali znovu postavit na vlastní nohy. Česká mikrobiomová společnost nabídne unikátní vhled do péče o zdraví našich střev. Konsent.cz připravil workshop Stand Up: Proti obtěžování na veřejnosti a naučí, jak efektivně a hlavně bezpečně čelit sexuálnímu obtěžování. Společnost Loono představí nejen známější #prsakoule, ale také kampaň Žiješ srdcem, která se zabývá prevencí kardiovaskulárních onemocnění a pomocí při akutních stavech. 

Nadační fond Rodina a my pozve na výstavu o pěstounské péči a o odvaze vychovávat dítě, které se vám nenarodilo. Na Metronome Prague se budou prezentovat také Organizace pro pomoc uprchlíkům, fundraisingový projekt Music saves Ukraine, první česká pacientská organizacezaměřená na endometriózu ENDOTalks.cz , spolek Političtí vězni ad. Více informací na www.metronome.cz

O Metronome Prague:

"Metronome Prague – Music and Arts Fair" je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. O neustále rostoucí prestiži doma i v zahraničí svědčí řada světových hvězd, které na akci vystoupily: Nick Cave, Underworld, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a další. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze. Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.

Mezi letošními hvězdnými jmény jsou Jamiroquai, M83, ZAZ, Moderat, Aurora, Editors, J.I.D, Holly Humberstone, ToveLo, White Lies, Riff Cohen, Biig Piig. Z tuzemska pak mj. Monkey Business s J.A.R., Zrní, Supercrooo, Mydy, Lazer Viking, PSH či Jana Kirschner. Metronome Prague 2023 ve středu 21. června zahájí David Koller a ukrajinský dámský orchestrální projekt Queens Orchestra.

Zdroj: 2media

Zpracovala: Andrea Ježková