Na projekt Nezastavitelní se vybralo přes 1,4 milionu korun

12.09.2018

Pomůže 21 hendikepovaným k aktivnímu životu

V sobotu na závodě Birell Grand Prix byl slavnostně zakončen letošní ročník projektu Nezastavitelní. Projekt, který pomáhá hendikepovaným k návratu do aktivního sportovního života, se uskutečnil už popáté. Vybraná částka je určena na pořízení sportovních pomůcek pro 21 účastníků, což je dosud nejvyšší počet v jednom ročníku.

Birell v průběhu léta postavil na turisticky atraktivních místech v České republice i na Slovensku Birell brány, za každého, kdo bránou prošel, proběhl nebo projel, přispěje Birell na konto Nezastavitelných 5 korun.

Letos byly Birell brány umístěny v Česku na celkem sedmi lokalitách, včetně závodu Birell Grand Prix, který se uskutečnil v sobotu 8. září. Při slavnostním vyhlášení výsledků závodu také zástupci Plzeňského Prazdroje předali šek na 1 437 800 Kč. Peníze jsou určeny na nákup sportovních pomůcek pro 21 Nezastavitelných, které vybrala z přihlášených odborná porota pod vedením ambasadora projektu Jiřího Ježka. Hendikepovaní tak díky projektu získají sportovní pomůcky, které jim pomohou vrátit se k oblíbenému sportu a užívat si jej naplno.

"Mám velkou radost z toho, že se nám letos podařilo vybrat rekordní částku a podpořit celkem 21 Nezastavitelných sportovními pomůckami, které jim umožní sportovat naplno. Každý z Nezastavitelných má vlastní silný příběh, ale všechny spojuje velké odhodlání a neústupnost. A to je něco, co nás inspiruje všechny," říká Veronika Hořáková, marketingová manažerka značky Birell.

Z výtěžku akce získají Nezastavitelní sportovní pomůcky, jako je například handbike, monoski, speciálně upravená kola nebo třeba hrací stůl na tenis zrakově postižených.

Závodu Birell Grand Prix i slavnostního vyhlášení se aktivně účastnili dva Nezastavitelní. Patrik Valas při úrazu na šachtě přišel o pravou ruku, přesto zůstal vášnivým cyklistou, ale hraje třeba i tenis nebo badminton. "Děkuji všem, kteří se do projektu zapojili a mám velkou radost, že získám pomůcku, která mi usnadní jízdu na kole. Rád dělám věci naplno, ať už jde o cyklistiku, nebo o dnešní běh," říká Patrik Valas. Druhým běžcem je slovenský závodník Pavol Kéri, který přišel před 12 lety o zrak při autonehodě. Jeho nadšení pro běh je ale srovnatelné s profesionálními závodníky. "Vždycky lidem říkám, že se nemají nikdy vzdávat, za žádnou cenu. A platí to i pro běh - každá vteřina, o kterou zlepším svůj výkon, se počítá," svěřil se Pavol Kéri.

Lidé také mohou přispívat na konto Nezastavitelných celoročně finančním příspěvkem speciální účet Konta Bariéry, nebo nákupem dárkových předmětů na e-shopu. Další podrobnosti o projektu naleznete na webu www.nezastavitelni.cz.

Nezastavitelní 2018 v číslech:
1 437 800 - Celková částka získaná pro projekt Nezastavitelní v ČR a SR
21 - Počet letošních Nezastavitelných v ČR a SR
59 - Celkem Nezastavitelných, kterým Birell pomohl za posledních 5 let existence projektu
4,8 mil Kč - Hodnota poskytnutých speciálních pomůcek.

Zdroj: Pilsner Urquel