Na Seči rozšiřují nabídku pro turisty o discgolf

09.10.2019

Hřiště s devíti vyhazovacími plochami a devíti discgolfovými koši slavnostně otevřeli v závěru minulého týdne v těsném sousedství autokempu Pláž na Seči krajský radní René Živný a starosta Seče Marcel Vojtěch. Doplní tak nabídku pro turisty i místní občany v tomto vyhledávaném rekreačním areálu.

"V rámci dotačních titulů v cestovním ruchu se snažíme každoročně Seči pomoci ve vylepšování infrastruktury cestovního ruchu. Na hřiště kraj přispěl částkou téměř 190 tisíc korun, město dalo k dispozici pozemek o rozloze 45 tisíc metrů čtverečných. Součástí jsou dvě informační tabule s popisem hry," uvedl René Živný a pokračoval: "Letos se na Seči navíc opravovala sociální zařízení, na která jsme přispívali částkou 150 tisíc korun. Budou mít nové vybavení a svítidla s pohybovými senzory včetně nových elektrických rozvodů."

V loňském roce pomohly dotace kraje ve výši 150 tisíc korun narekonstrukci zázemí turistického informačního centra Seč a v 2017 získalo město 121 tisíc na výměnu oken v sociálním zařízení Autokempu Pláž.

Discgolfové hřiště na Seči je 101. v České republice. Discgolf má pravidla podobná klasickému golfu, jen se hází létajícím talířem - diskem. Smyslem hry je trefit létajícím talířem cíl - koš s co nejmenším počtem hodů. Tento sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců po celém světě.

Hřiště na Seči je celoročně volně přístupné široké veřejnosti.

"Disky si můžete zapůjčit v informačním centru nebo v autokempu Pláž, případně si přinést své vlastní," doplnil Přemysl Novák, designér discgolfového hřiště.