Na Zimní olympijské hry mládeže v Lausanne vyráží také sportovci z Pardubického kraje

13.01.2020

Ve švýcarském Lausanne dnes startují Zimní olympijské hry mládeže, které potrvají do 22. ledna. Soutěžit zde bude celkem 74 českých sportovců ve věku od 15 do 18 let. Svá želízka v ohni bude mít i Pardubický kraj, který by mělo zastupovat celkem 10 mladých sportovců.

René Živný, radní Pardubického kraje pro sport a sám bývalý olympionik je z takového velkého zastoupení našich sportovců nadšený. "Tato mezinárodní mládežnická olympiáda je již plnohodnotnou generálkou olympiády velké. Panují zde v podstatě stejná pravidla a je tu stejná atmosféra. Je historicky doložené, že řada sportovců z mládežnické olympiády později reprezentuje svojí zemi i na olympiádě klasické."

Pardubický kraj budou reprezentovat biatlonisté Svatava Mikysková, Luděk Abrahám a Jan Semirád, freestylový lyžař Štěpán Hudeček, alpský lyžař David Kubeš, hokejistky Adriana Dubová s Andreou Trnkovou a v novince - dovednostních soutěžích ledního hokeje 3 na 3, se k Andree Trnkové přidají Barbora Dalecká a Dominik Pavlata.

René Živný je rád, že na přípravu řady sportovců z našeho regionu Pardubický kraj dlouhodobě přispívá. " V systému individuálních dotací talentovaným sportovcům dlouhodobě podporujeme sportovní růst lyžařů Davida Kubeše a Štěpána Hudečka. Stejně tak je naším sportovním diamantem regionu biatlonový klub v Letohradu, kde pravidelně přispíváme většími částkami na rozvoj areálu. Podpora sportu je i nadále naší krajskou prioritou a o to větší radost máme z toho, když se naši mladí sportovci probojují na největší svátek všech sportovců - olympijské hry," uvedl radní odpovědný za sport.