Nápaditá řešení, která zajistí optimální zavlažování zahrady

02.02.2022

Péče o zahradu je velmi důležitá, pakliže chcete, aby se na ní během sezony krásně zelenal trávník a ostatní rostliny byly vitální. Podstatným prvkem, který v žádném případě nelze opominout, je správné zavlažování. V tomto ohledu lze dnes zvolit moderní automatické systémy, díky nimž budete mít jen minimum starostí.

Kapkové zavlažování

Velmi efektivní způsob, jak se starat o rostliny a trávník, představuje kapková závlaha. Tato metoda je už desítky let běžně používaná v zemědělství a zahradnických firmách. Přináší totiž významnou úsporu vody, protože ta není aplikována do celé půdy, ale především ke kořenům rostlin. Pak se zbytečně nevypařuje. Tímto způsobem si můžete provést například zavlažování skleníku.

Systém s rozprašovači

Pokud potřebujete účinný nástroj k zavlažování trávníku, lze zvolit automatické závlahové systémy, jež se skládají ze sítě trubek. Na ně jsou napojené rozprašovače. Rozprašování vody je důvtipným řešením, protože se zavlažuje celý pozemek, aniž by se přitom spotřebovalo příliš velké množství vody.

Ovládání na dálku přes jednoduchou aplikaci

Kapkovací závlaha a jiné automatické zavlažování pozemku šetří váš čas a peníze. V dnešní době, kdy mají lidé plno práce, jde o významné pomocníky. Navíc vám nehrozí, že půda bude vysušená, případně naopak zbytečně zavodněná. Špičkové automatické zavlažovací systémy stačí vhodně nastavit pomocí inteligentního softwaru. Poté je můžete regulovat i na dálku, a to přes aplikaci v mobilním telefonu či PC. Klidně se tak můžete vydat na dovolenou, aniž byste museli počítat s tím, že až se vrátíte, bude zahrada v zoufalém stavu. Automatické zavlažování leckdy umí měřit množství vody, které zařízením proteče, takže máte dokonalý přehled o tom, kolik jste jí za určité období spotřebovali.

komerční sdělení

Image by Jill Wellington from Pixabay