Nejnovější zprávy ze Zoo Hodonín: Narodilo se mládě vzácného adaxe núbijského

21.04.2021

Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit novým přírůstkem, samičkou adaxe núbijského (Addax nasomaculatus).

Ta se narodila ve čtvrtek 15. dubna ve večerních hodinách.

"Porod proběhl rychle a bez komplikací, matce i mláděti se daří dobře," popisuje zooložka Zdenka Vavrysová a dodává, že malou antilopu již mohli návštěvníci vidět o víkendu ve výběhu.

Současné stádo adaxů čítá čtyři kusy, dvě samice, jednoho samce a mládě, ale historie chovu tohoto kriticky ohroženého druhu pouštní antilopy v hodonínské zoo sahá až do devadesátých let minulého století. Za tu dobu zde byla odchována řada mláďat, poslední dva mladí jedinci z roku 2016 a 2018 odešli na doporučení koordinátora chovu tohoto druhu do polské Zoo Opole.

Z dalších letošních mláďat stojí za zmínku klokan rudokrký (Macropus rufogriseus) a klokan obrovský (Macropus giganteus) či několik přírůstků u ovcí a koz. Velkým lákadlem pro návštěvníky stále zůstávají loňská čtyřčata lva jihoafrického (Panthera leo krugeri) a mládě vlka hřivnatého (Chrysocyon brachyurus).

"V průběhu sezóny očekáváme přírůstky u zeber Chapmanových, u některých dalších druhů antilop či sov a dalších druhů ptáků," uzavírá Vavrysová.