Nejnovější zprávy ze Zoo Hodonín: Narodilo se třetí mládě zebry Chapmannovy

28.06.2020

Hodonínská zoologická zahrada se může pochlubit dalším novým přírůstkem. Po dvou samičkách zebry Chapmannovy (Equus quagga chapmanni) narozených 23. a 29. května se ve čtvrtek 18. června v ranních hodinách narodil sameček.

Stádo zeber nyní čítá sedm kusů, tři klisny se třemi hříbaty a jeden hřebec. K tomu navíc ve vedlejším výběhu zůstávají dvě loňské mladé klisny.

"Ty měly již zjara odcestovat do ruské zoo, ale kvůli koronavirovým opatřením se vše odložilo a nyní čekáme na jejich uvolnění, aby mohl být transport realizován," přibližuje situaci zooložka Lenka Štursová.

U zeber jsou v plánu i další změny. Ty se týkají chovného hřebce, který je v Hodoníně od roku 2005 a zplodil za tuto dobu více než desítku mláďat.

"Samec poputuje do zoo v bulharské Sofii a jeho místo zaujme hřebec ze Zoo Berlín, kde ruší chov tohoto druhu a který je pro nás z chovatelského hlediska cenný," dodává Štursová.

Z dalších letošních mláďat stojí za zmínku chameleoni jemenští (Chamaeleo calyptratus), sameček sitatungy západoafrické (Tragelaphus spekii gratus), klokan rudokrký (Macropus rufogriseus) i obrovský (Macropus giganteus) či samička lamy alpaky (Vicugna pacos). Ta se narodila 18. května v brzkých ranních hodinách a stádo lam nyní čítá čtyři kusy, samce, samici a dvě mláďata. V polovině května přicestovala z francouzské zoo v Saint Martin la Plaine giboní rodinka (Hylobates lar), samec, samice a mládě. Přírůstky jsou zaznamenány také u několika druhů sov. Mláďata puštíka bělavého (Strix uralensis) a výra velkého (Bubo bubo) jsou již k vidění ve voliérách.