Nejvyšší Ocenění Českých Podnikatelek získala Alexandra Belingerová

17.04.2024

Ocenění Českých Podnikatelek je součástí Podnikatelské platformy HelasBudujeme hrdé Česko, která spolu se svými dalšími projekty, Ocenění Českých Lídrů a Ocenění Českých Exportérů, vybírala z několika tisíc firem, které splnily daná kritéria, ty nejúspěšnější podnikatele. Ve finále projektů OCE, OCP a OCL se v boji o prvenství utkalo celkem 377 ryze českých firem s obratem 137 miliard a s 37 tisíci zaměstnanci.

Alexandra Belingerová je majitelkou společnosti Databig, firmy o dvaceti zaměstnancích. Zároveň studuje doktorát v oblasti umělé inteligence a aktivně se věnuje podpoře zvyšování podílu žen v IT. Například v rámci akce Úřadu vlády Týden pro Digitální Česko vedla workshop s názvem Ženy a kariéra v IT. Od vypuknutí covidu působí v charitativním projektu Počítače dětem, který zajistil přes 13.500 starších počítačů pro děti ze sociálně slabších rodin. Dále začíná aktivně působit v Technologické platformě IT People, ve které vede expertní skupinu týkající se umělé inteligence. Více o společnosti Databig naleznete na webu https://www.databig.cz/.

"Tohoto ocenění si velmi cením. Je to pro mě čest být oceněná za svou práci a stát se tak jednou z uznávaných podnikatelek. Celkově vnímám toto ohodnocení jako velkou zodpovědnost, která na mě bude nyní i v budoucích letech kladena. Snažím se se svou firmou o podporu digitální transformace, její využití směrem k zákazníkovi a zapojení umělé inteligence, která se promítá do mnoha oblastí podnikání a života lidí obecně. Již nyní se, i díky platformě Helas, seznamuji s řadou inspirativních a úspěšných žen, které jsou pro mě velmi motivující a přítomnost mezi nimi mě obohacuje," uvedla Alexandra Belingerová, která cenu nejúspěšnější podnikatelky v oblasti digitální transformace přebrala 30. listopadu 2023 z rukou Heleny Kohoutové v Ústředí ČSOB v Praze. Tuto cenu zaštítily společnosti Microsoft a DataClue.

V 16. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek 2023 bylo z celkového počtu 24.403 firem ve stoprocentním vlastnictví ženy vybráno 1.975 semifinalistek s těmi nejlepšími ekonomickými výsledky. Z nich vzešlo sto šest účastnic finále. Obrat podniků, vedených finalistkami soutěže, dosáhl v roce 2022 zhruba tří miliard korun a zaměstnávaly více než 1.700 lidí. Cena za digitální transformaci se uděluje od roku 2017, kdy nad soutěží převzalo záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Nejvyšší místo v rámci Ocenění českých podnikatelek pro rok 2023 v kategorii Digitální transformace získala Alexandra Belingerová ze společnosti Databig s.r.o. Jejími patrony byly firmy Microsoft & DataClue.

TZ PROTEXT prosinec 2023