Nový film Krtkův svět bude dotočen na konci léta

23.05.2024

Velká herecká jména jako David Novotný, Barbora Seidlová, Oldřich Navrátil, Igor Bareš, Jaroslav Satoranský, Ladislav Frei, Valerie Zawadská nebo Eva Hrušková spojili své síly, aby v novém filmu režisérky Evy Toulové s názvem Krtkův Svět bojovali proti byrokracii. 

Na motivy příběhu kauzy Josefa Roušala a dětského parku Krtkův Svět natáčí režisérka Toulová od konce dubna nový celovečerní film inspirovaný reálným příběhem. Ve snímku o boji proti byrokracií, ztvárňují ústřední dvojici David Novotný a Barbora Sedlová

"Zdlouhavá a ubíjející česká byrokracie je velkým tématem, které se dotýká nás všech, ale máme pocit, že s ní nic nezmůžeme. Díky kauze Krtkova Světa jsem ale narazila na reálnou postavu Josefa Roušala, který se zcela osobitým způsobem rozhodl postavit se úřadům. Svádí neuvěřitelný dlouholetý spor s mnoha úředními institucemi, a přesto se nevzdává a neztrácí víru." upřesnila režisérka, která zároveň za pár dní, 6. června, uvádí do kin romantickou komedii Láska na zakázku.
"Park byl postaven pro děti a všechno, co se dělá pro děti je chvályhodné." podpořil dětský park i herec Igor Bareš, který ve snímku ztvárňuje hlavního antagonistu v podobě úředníka Píchala.

Natáčení filmu probíhá z velké většiny v reálné lokaci parku Krtkův Svět za běžného provozu. Návštěvníci se tak mohou setkat jak s filmaři, tak s herci. Nejnáročnější scény čekají tvůrce 8. června, kdy se budou natáčet hromadné scény s návštěvníky během 4. narozenin parku. 

"Už 4 roky dělá Krtkův svět radost statisícům dětí a rodičům, takže jsme se rozhodli narozeniny parku oslavit. Od 7.-9.čevna budou v parku probíhat oslavy, na kterých vystoupí například Olgy Lounová, Jan Bendig, Michal z kouzelné školky nebo Tlapková patrola a samozřejmě i herci filmu Krtkův Svět, kteří budou na akci natáčet." zmínil majitel dětského parku Josef Roušal.

Kromě Davida Novotného a Báry Seidlové, se diváci mohou těšit i na další známé herecké tváře jako například Oldřicha Navrátila, Ladislava Freie, Jaroslava Satoranského, Igora Bareše, Valerii Zawadskou, Evu Hruškovou, Zuzanu Bubílkovou nebo Petra Jančaříka. Snímek bude dotočen na konci léta a následně uveden do kin.

Zdroj textu a fotografie: TZ Eva Toulová a Elen Yermachenko