Oblastní nemocnice Mladá Boleslav je vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019

07.08.2019

Významného ocenění se dostane Oblastní nemocnici Mladá Boleslav, jejímž zřizovatelem je Středočeský kraj. Na základě externího hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče, které již tradičně provádí Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví, získá tato nemocnice certifikát "Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019". V rámci tohoto projektu se stala absolutním vítězem.

"Moc mě těší, že toto prestižní nezávislé ocenění získala jedna z našich krajských nemocnic. Středočeský kraj do vybavení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice investuje každoročně desítky milionů korun, nicméně toto hodnocení se týká především kvality zdravotnického personálu. Všem, kteří mají podíl na tomto úspěchu, velmi děkuji a k získání certifikátu upřímně blahopřeji," uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO 2011).

Oblastní nemocnice Mladá Boleslav (známá také jako Klaudiánova nemocnice) byla organizačním výborem konference Kvalita zdravotní péče a akreditace vyhodnocena jako Absolutní vítěz projektu "Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019". Certifikát zástupci nemocnice převezmou na konferenci Kvalita zdravotní péče a akreditace, která se koná 17. září 2019 v Hotelu Occidental (Praha 4). Konference je určena pro management zdravotnických zařízení, lékaře, NLZP, manažery kvality a další pracovníky, zodpovídající za řízení a hodnocení kvality a bezpečí ve zdravotnických zařízeních, pro zástupce zdravotních pojišťoven, zřizovatele zdravotnických zařízení a další.