Ocenění Zaměstnavatel roku 2023 pro 3 české pobočky

15.06.2023

Česká republika. I v letošním roce se některé české pobočky zúčastnily soutěže o cenu Sodexo Zaměstnavatele roku. Soutěž zviditelněním těchto společností pomáhá rozvíjet oblast lidských zdrojů v České republice, a to bez ohledu na jejich historii, velikost a odvětví. Hodnocení probíhá celosvětově uznávanou metodikou Saratoga od společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika, a to na základě dosažených výsledků v rámci určitých indikátorů a kategorií.

ZF Engineering Plzeň - 2. místo

Letos, již počtvrté v řadě, ZF Engineering obhájil krásné 2.místo v kategorii Regionální zaměstnavatel od 500 do 5 000 zaměstnanců. Obrovské díky patří především našim zaměstnancům, kteří se podílí na rozvoji firmy a tvoří naši kulturu společnosti.

Hlavní indikátorem hodnocení v ZF Engineering Plzeň je investice do zaměstnanců (mzdy, benefity, vzdělávání) a spolupráce se zaměstnanci (povýšení, interní přesuny). V hodnocení je také zohledněna atraktivita a produktivita firmy.

"Jsem velmi hrdý na to, že jsme toto ocenění získali již počtvrté v řadě. Velký dík patří celému personálnímu týmu a děkuji všem našim spokojeným spolupracovníkům, kteří jsou srdcem našeho podniku. Pokračujme v našem nadšení a tempu", prohlašuje ředitel plzeňské pobočky Dr. Mathias Eickhoff.

Cenu převzala Vendula Linková, HR manager v inspirativním prostředí ve městě Plasy a dodává: "Jsme hrdí na to, že se nám stále daří být na vrcholu v tomto velmi náročném a konkurenčním prostředí."

Společnost ZF Engineering působí v Plzni již téměř 16 let a její zaměstnanci se podílejí na vývoji systémů pro automobilový průmysl. Jsou jedním z největších inženýrských center v regionu. V Plzni zaměstnávají více než 800 specialistů.

ZF Electronics Klášterec nad Ohří - 2. místo

V Ústeckém kraji zabodoval ZF Electronics Klášterec nad Ohří, který se umístil na 2. místě v kategorii do 500 zaměstnanců.

Vyhlášení cen proběhlo na Farmě Hvozd v Krompachu, kde za ZF Klášterec přebral cenu pan ředitel, Ing. Jaroslav Marek a Daniel Müller, Country HR Expert.

V ZF Klášterec je specialista na výrobu čisté technologie pro elektromobilitu nové generace. ZF Electronics Klášterec, jako součást divize E-mobility, je předním lídrem v zavádění technologií pro elektromobilitu v automobilovém průmyslu, a to nejen v rámci České republiky. Aktuálně se zde vyrábí výkonové elektroniky (měniče) do elektromobilů.

ZF Automotive Czech Jablonec nad Nisou – Kantýna roku

V kraji Libereckém dostala ocenění Kantýna roku pobočka ZF Automotive Czech Jablonec nad Nisou. Cenu převzaly Šárka Šolcová, Country LTOR Expert a Šárka Valentová, HR Country manager.

Hlavním zaměřením v Jablonci je vývoj a konstrukce brzd. Vyrábí se zde mechanické ruční brzdy, elektrické parkovací brzdy, přední kotoučové brzdy, elektrické a mechanické aktuátory a písty. Kromě výroby je zde i vývoj a konstrukce komponentů brzdového systému a testování prototypů na testovacích stavech a přímo v autech na testovacích okruzích.

Vybíralo se z rekordních 42 projektů a my jsme pyšní, že jsou naše pobočky na předních příčkách.

TZ