Odolné skvrny? Zjistěte jak je snadno odstranit!

30.12.2021

Asi každému z nás se již stalo, že jsme se během party či bujaré oslavy polili červeným vínem či mastnou omáčkou a způsobili si tak velmi odolné skvrny, které jsou noční můrou všech manželek. Co si v takovém případě počít?

Skvrny se snažte odstranit co nejrychleji

V případě odolných skvrn je důležité jednat co nejrychleji, než nečistoty stačí v látce zaschnout. Čím jsou skvrny starší, tím bývá jejich odstranění obtížnější.

  • Pokud zjistíte na oblečení skvrny od červeného vína, pomůže jejich posypání kuchyňskou solí, která zabrání obarvení látky. Můžete předtím místo osušit ubrouskem, který odsaje přebytečné víno. Následné praní je poté mnohem jednodušší.

  • Pokud si naopak během jídla způsobíte na oděvu skvrny od mastnoty, je vhodné posypat je moukou, která absorbuje přebytečný tuk.

  • Mezi časté problémy se řadí také skvrny od krve - ty byste měli co nejrychleji namočit do studené vody. Nikdy ne do horké, jelikož ta by způsobila sražení bílkovin v krvi, a skvrna by poté byla hůře odstranitelná.

Co si počít s velmi odolnými skvrnami?

Pokud se vám odolnou skvrnu nepodaří zjistit včas, nevěšte hlavu. Pro tyto případy můžete využít některý z řady čisticích prostředků a odstraňovačů skvrn Dr. Beckmann. Najdete zde například prostředky na odstranění skvrn od inkoustu, oleje, krve, ovoce a podobně. Velice oblíbené a dlouhodobě ověřené je například žlučové mýdlo. Tento skvělý čisticí prostředek obsahuje hovězí žluč a různé přírodní enzymy, které dokážou rozložit i velmi odolné skvrny a usnadnit jejich následné vyprání. Žlučové mýdlo je vhodné na odstraňování skvrn od krve, vína, oleje, trávy, ovoce, potu a dalších odolných nečistot. Můžete je použít na všechny druhy textilu. Jedná se o přírodní, ekologicky šetrný produkt, který vám bez zbytečné chemie pomůže odstranit skvrny a zachránit vaše oblíbené oblečení. 

komerční sdělení