Olympijská kolekce pro fanoušky byla odtajněna

26.06.2020

Sportovci vyzývají fanoušky - oblečte se do olympijského, vyjděte v kolekci do ulic a podpořte nás!

V masivní podporu fanoušků věří čeští sportovci, kteří se vyrovnávají s ročním posunem olympijských her v Tokiu na léto 2021. Přesně rok a jeden měsíc do nového začátku her představili reprezentanti kolekci olympijského oblečení, kterou si veřejnost může koupit a vyhrát tak mimo jiné i setkání s vlajkonošem ze závěrečného ceremoniálu her v Riu kajakářem Josefem Dostálem a další ceny. Sportovci zároveň fanoušky vyzvali, aby 24. července 2020, v původní den zahájení olympijských her, vyšli v čemkoliv z olympijské kolekce do ulic, stali se tak součástí českého týmu a vyjádřili jim podporu.

"Přestože byly olympijské hry v Tokiu o rok odloženy, rozhodli jsme se, že celou kolekci představíme veřejnosti nyní v červnu, aby v ní fanoušci mohli sportovcům fandit už letos a hrdě se tak přihlásit k českému olympijskému týmu," říká generální ředitel ALPINE PRO Václav Hrbek. "V kolekci pro fanoušky je 21 artiklů včetně funkčních triček, které poskytnou sportovcům i fanouškům příjemný komfort při pohybu během vysokých teplot a extrémní vlhkosti. Trika jsou z ultralehkého a prodyšného materiálu, který perfektně odvádí pot. Nově jsme také do olympijské kolekce zařadili sportovní šaty s odkazem na tradiční oděvy japonských žen," pokračoval Václav Hrbek.

V kolekci pro fanoušky jsou mimo jiné bavlněná trička, funkční trika, mikiny, batohy, kraťasy, pantofle, kšiltovky či dámské letní šaty. Kolekci oblečení pro fanoušky představili na Vltavě rychlostní kanoisté Josef Dostál a Radek Šlouf, veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil a vodní slalomáři Jiří Prskavec, Amálie Hilgertová a Tereza Fišerová. Na místě byli také gymnastka Aneta Holasová či bývalí sportovci Martin Doktor, Tomáš Kraus a Kateřina Neumannová, kteří se na vývoji kolekce aktivně podíleli.

"Odložení her je složitá věc hlavně pro sportovce. Jsou odložené olympijské nominace, příprava se mění, složitě se hledá motivace, plno sportovců chtělo letos končit. Je třeba je podpořit a největší podporu mají sportovci vždy od fanoušků. Proto bychom byli rádi, aby fanoušci sportovce podpořili alespoň tím, že společně vyjdou v olympijském oblečení 24. července do ulic a hrdě se tak přihlásí k týmu. Navíc mohou vyhrát celou olympijskou kolekci a setkání s olympionikem," uvedl předseda ČOV Jiří Kejval.

Dvojnásobný olympijský medailista z Ria Josef Dostál 23. července, rok do olympijských her, vybere jednoho šťastlivce, který se s ním osobně potká a zároveň od něj převezme kompletní olympijskou kolekci pro fanoušky od firmy ALPINE PRO.

"Rádi bychom, aby nám fanoušci už letos fandili v olympijském oblečení. Třeba při naší olympijské nominaci na přelomu července a srpna či na dalších akcích, jako je třeba v září naše mistrovství Evropy v Troji," prohlásil bronzový medailista z Ria Jiří Prskavec.

Do soutěže se může dostat každý, kdo si koupí některý z produktů kolekce, vyfotí se v něm a registruje se na stránkách www.olympijskakolekce.cz/soutez.

"Během podzimu představíme další část olympijské kolekce Tokio, a to pro sportovce. Celkově plánujeme vyrobit 200 000 kusů kolekce pro sportovce i fanoušky. Pro sportovce to je 20 000 kusů," dodal Hrbek.

Koupí bílého trička s nápisem Czech Republic na hrudi navíc fanoušci podpoří děti z České olympijské nadace. Firma ALPINE PRO obléká olympioniky už od zimních olympijských her v roce 2010 ve Vancouveru.