Osobní trenér a coach Miroslav Kolenyak

08.09.2021

Přečtěte si rozhovor se sympatickým trenérem a držitelem titulu Mr. Best Body Universe 2013 za nejlepší tělo na světě Mirkem Kolenyakem!

Jaká událost vás v poslední době potěšila?

Jsou to pro mě teď spíše dílčí události. Jako kroky vpřed na pracovní rovině v oblasti stavebního a realitního developmentu a taky radost z výsledků mých klientů, se kterými ještě stíhám trénovat.

Potěšila mě mimo jiné událost od Miss České republiky, kde jsem potkal hned několik zajímavých lidí, se kterými jsme začali řešit spolupráce, na které se těším.

Co pro vás znamená úspěch? Co považujete za svůj zatím největší úspěch?

Úspěch pro mě znamená, když dosáhnu něčeho, co jsem si dlouhodobě předsevzal a to i přes překážky, na kterých se dalo klidně skončit.

Na moje největší úspěchy teprve zadělávám. A proto ani nechci něco jmenovat z minulosti a upínat se na to. Ale vím, že lidé, co mě znají dlouho, by řekli výhru na světové soutěži v kategorii Mr. Best Body Universe 2013 a vše to okolo, co s tím tehdy bylo spojeno.

Na jakém projektu nyní pracujete?

Většinu času trávím prací na stavebních a realitních projektech v naší společnosti. Ta je pro mě zároveň další školou v oblasti nejen stavebnictví a realit, ale také ekonomie, práva, inženýringu, projektování, tendrů a mezilidských vztahů. Malé projekty trvají měsíce, ty velké jsou na roky.

Druhým je pro mě značka BODYMIND. Tento projekt zatím nechávám u ledu, ale v tuhle chvíli mám pouze dvě možné ambice. Buďto to nechám "na pohodu" jako hobby a budu pokračovat sám. Anebo najdu více lidí, kteří mi pomůžou a budeme mířit co nejvýš.

Kdo vás ve vaší profesní kariéře nejvíc podporuje?

Každý, kdo mě má rád, mi přeje to nejlepší. Takových lidí je několik a to stačí. Za to jsem vděčný. Více mi většinou ani pomoci nemohou, to už je pak jen na mně a tak je to v pořádku. Ovšem za příležitost a důvěru k tomu, kde se pohybuji teď, vděčím Lubomíru Milkovi. On je hlava a lídr vlastním příkladem mnoha projektů a spolupracujících lidí. Spolupráce s ním je škola, motivace a spousta nových zkušeností.

Máte nějaké životní motto, kterým se řídíte?

Každá poctivost i nepoctivost se ti nakonec vrátí.

Jak si udržujete psychickou i fyzickou kondici? Co vám nejvíce pomáhá?

U mě je toto trochu na delší téma, protože se tím rád zabývám. Ale ve zkratce jsem si došel k tomu, že i když samozřejmě obojí se vzájemně prolíná a ovlivňuje, tak ale je daleko výhodnější se nejdříve zaměřit na fyzickou kondici, která se propíše do psychické než čekat až se to stane naopak. Protože takových dní je minimum. Nikdy nebude komfortní vstát ve 4:30, jít do studené vody a odvést některý z extrémních fyzických výkonů a to vše před tím než většině lidí zazvoní budík. Ale je to můj nejlepší recept na to, jak se nakopnout na celý den. Vše ostatní v ten den je potom už jen snazší.

Popište nám váš vysněný ideální den, prosím.

Spíše se snažím vzít každý den a naplnit ho, co nejblíže k ideálu. Bodově to může být:

moje ranní rutina, efektivní práce, edukace, pláž, trénink, přátelé, západ slunce, kvalitní jídlo, sklenka dobrého merlota, super sex.

Prozradíte, na jakém hobby či vášni jste zdravě závislý?

Sahat si fyzicky na dno. Vystavovat se přerušovaně nekomfortu. Cítím, že mi to pomáhá být na tom stále lépe, než-li naopak. Jsem přesvědčen, že je to metoda, jak enormně zpomalit proces stárnutí buněk.

Co vy a sledování filmů? Baví vás? Jaký žánr máte nejraději?

Přiznám se, že za posledních 9 měsíců jsem TV zapnul jednou. Ale filmy mám rád. Kina byla asi rok zavřená, ale těším se třeba na premiéru nové bondovky s D. Craigem. Většinou mě baví buď filmy, ze kterých si odnesu nějakou message pro sebe nebo efektní filmová ztvárnění anebo klasicky "oddychovky".

Co byste poradil těm, kteří chtějí být úspěšní ve svém oboru?

Neustále si připomínejte, za čím si jdete. Nastavujte si cíle dlouhodobě dopředu na roky až po cíle na dalších 10 minut. 

Postupujte systematicky, poctivě, soustředěně a nenechte se odradit. Buďte ochotni udělat vždy něco navíc.

Kdo je podle vás sexy symbol, ze kterého se vám podlamují kolena?

Dnes už se mi kolena nepodlamují, ale jsem si vědom, jaký typ žen mě přitahuje. Dnes už nemám něco jako sexy symbol z řad celebrit, ale když se mi občas stane, že někde zpozoruji takovou, co se mi fakt líbí, tak to řeknu přímo jí.

Co je podle vás štěstí? Kdy jste šťastný?

Pro každého to může být něco jiného. Podle mě přirozeně všichni vědomě nebo nevědomě toužíme jen po lásce v různých podobách a všechno to ostatní kolem, za čím se ženeme, než umřeme, jsou jen nástroje, na kterých na konci záležet primárně nebude. Ale do té doby jsou nezbytné, protože jsou hybnou silou a mají přesah dále.

Já jsem šťastný, když ze sebe vydávám maximum a cítím užitečnost, sounáležitost a lásku v různých podobách.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti? Na co se teď těšíte?

Plánem je pokračovat, zlepšovat se a neuhnout v tom, co jsem si předsevzal. Jsou to pokroky pracovní i mimo tuto práci. Těším se na dovolenou u moře, pláž, sklenku dobrého merlota, atd...

Děkuji za rozhovor a přeji všem štěstí a úspěch!

Děkuji za rozhovor

Honza Vavřička

Foto: archiv Miroslav Kolenyak
Instagram: https://www.instagram.com/mirek.kolenyak/ 
Facebook: https://www.facebook.com/mirek.kolenyak