Papírový diář není krokem zpět, ba naopak

18.05.2022

Žijeme ve světě digitálních vymožeností, kdy se dá online zvládnout prakticky všechno. Na vše existuje mobilní aplikace, úžasný software nebo webová stránka. Náš telefon je naším fotoaparátem, hudebním přehrávačem nebo kalendářem. Nicméně právě ten se vyplatí stále vést v papírové podobě.

Používáte elektronický kalendář, nebo máte klasický papírový týdenní diář? Možná se budete divit, ale ty papírové rok od roku překonávají digitální verze. U některých věcí se totiž ukazuje, že se elektronicky prostě nahradit nedají. Proč lidé preferují mít papírový týdenní nebo denní diář, když existuje tolik dobrých mobilních aplikací?

Ambivalentní vztah s našimi telefony

Tím prvním důvodem nejspíš je, že s našimi telefony máme takový love&hate relationship. Nedokážeme bez nich žít, zároveň se snažíme na nich trávit co nejméně času. Takový papírový plánovací diář je přece příležitostí, jak mobil používat zase o něco méně. Protože zatímco byste si psali plány do aplikace, vyskočilo by vám upozornění z Instagramu a vy byste tam pak strávili dalších 20 minut.

Diář je více než jen plánovač

Pro spoustu lidí je jejich diář A6 věrným denním společníkem. Žádná elektronická aplikace ho nedokáže nahradit. Diář je pro ně fyzickou věcí, zaznamenávají si do něj osobní cíle, plány, úvahy.

Vědecké výzkumy navíc potvrzují, že pokud si něco zapíšete skutečně rukou, je mnohem vyšší šance, že toho skutečně dosáhnete.

Pořiďte si svůj papírový diář

Proto si i vy pořiďte papírovou variantu! Kupte si diář A5, do kterého lze i kreslit a zapisovat si své myšlenky, nebo malý diář formátu A6, který se snadno vejde do kabelky. A vůbec nemusíte čekat na začátek dalšího roku, pořiďte si ho klidně hned.

Podívejte se na diáře firmy Helma 365. Výroba diářů a kalendářů tuto firmu živí už více než dvacet let. Dodává je do dvaceti evropských zemí, každoročně vyrobí přes 6 milionů kusů.

komerční sdělení

Foto: https://www.helma365.eu