Pardubický kraj vyznačuje další kulturně turistické cíle

11.01.2020

Celkem 66 významných kulturních a turistických cílů má Pardubický kraj na schváleném seznamu agenturou Czech Tourism k vyznačení tabulemi IS 23 (tzv. velké hnědé tabule). V současné době je podél silnic umístěno 128 těchto tabulí, které upozorňují na 48 cílů. Nejnovější takto označenou zajímavostí je Země Keltů v Nasavrkách v kategorii skanzen.

V loňském roce byla 5 tabulemi IS 23 u silnic I. třídy vyznačena památková zóna města Pardubice.

"Je skvělé, že se nám podařilo vyznačit další významný kulturní a turistický cíl - památkovou zónu Pardubice, která si to opravdu zaslouží," radní pro cestovní ruch René Živný. "Dlouhodobě podporujeme rozvoj cestovního ruchu na našem území. Jednou z forem je právě značení na silnicích I. třídy, kterým informujeme motoristy o kulturním a historickém potenciálu našeho kraje," dodal radní.

Ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR, Ministerstvem dopravy a spojů ČR, Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a České centrály cestovního ruchu bylo postupně v průběhu minulých let zařazeno do seznamu 66 významných kulturních a turistických cílů v okolí silnic 1. třídy, dálnic a rychlostních silnic. Vloni, jako zatím poslední v pořadí, k nim přibyl nový cíl - Země Keltů v Nasavrkách v kategorii skanzen.

"Díky dobré spolupráci s Klubem českých turistů a spolku Boii se nám již podařilo vyznačit v terénu i tento cíl. Keltský skanzen rozhodně stojí za návštěvu. Je to místo s krásnou krajinou a historií," sdělil René Živný.

V současné době je na území kraje vyznačeno 48 kulturně turistických cílů celkem 123 tabulemi IS 23. Pro přehlednost a informovanost nejen pro poskytovatele služeb v oblasti cestovního ruchu je umístění všech hnědých tabulí IS 23 vyznačených v terénu zaznamenáno v mapě, která je zveřejněna na webu Pk https://www.pardubickykraj.cz/turisticke-oblasti-pardubickeho-kraje. Více informací o Zemi Keltů a pořádaných akcích naleznete na https://zemekeltu.cz/