Parfémy pro muže z vás udělají neodolatelného svůdníka

29.09.2021

Vůně je neviditelnou součástí našeho osobního stylu a má silný vliv na to, jak vás lidé vnímají a jak si vás pamatují. 

Kvalitní parfémy pro muže nabízejí řadu výhod, počínajících tím, že vás činí atraktivnějšími, až po to, že vám pomáhají cítit se sebevědoměji a méně vystresovaně. Přes všechny tyto výhody je s podivem, že téměř 80 % mužů žádný parfém nepoužívá.

Parfémy pro muže - proč je používat

Používání vůně zvýší nejen vaši přitažlivost u opačného pohlaví, ale také vaše sebevědomí. Při výběru partnera je totiž pro ženy jedním z nejdůležitějších kritérií partnerova vůně. V jedné vědecké studii bylo prokázáno, že zatímco pro muže jsou při výběru ženy nejdůležitější vizuální podněty, pro ženy je při výběru muže nejsilnějším faktorem vůně. Muž používá především oči, zatímco žena nos, a to i v případě, že o tom neví.

Jaké typy vůní můžeme používat?

Druhů voňavek pro muže je mnoho typů, a ne vždy se jedná o skutečný parfém. Většinou každá prodávaná voňavka spadá do některé z těchto kategorií:

  • Eau Fraiche. Nejvíce zředěná verze voňavky, která obvykle obsahuje 1-3 % parfémového oleje v alkoholu a vodě. Obvykle vydrží méně než hodinu.

  • Kolínská voda (Eau de Cologne). Je o něco silnější, obvykle složená z 2-4 % parfémových olejů v alkoholu a vodě. Obvykle vydrží přibližně 2 hodiny.

  • Toaletní voda (Eau de Toilette). Opět o něco koncentrovanější typ vůně, obsahující 5-15 % čistých parfémových esencí rozpuštěných v alkoholu. Obvykle vydrží přibližně 3 hodiny.

  • Parfém (Eau de Parfum). Jedna z nejsilnějších koncentrací vonné esence, s obsahem 15-20 %. Vydrží vonět přibližně 5 až 8 hodin.

  • Ještě silnější verze parfému, nejkoncentrovanější a také nejdražší ze všech možností se skládá z 20-30 % čisté parfémové esence. Jedna aplikace může vydržet až 24 hodin.

Fotka od Giorgi Sebiskveradze z Pixabay 

Komerční sdělení