Po dvou dnech zimní dětské olympiády má Vysočina šest medailí

23.01.2020

Pozvolným rozjezdem začala sportovní výprava z Vysočiny sbírat medaile i body za umístění na IX. Zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji.

Mezi nejúspěšnější sportovce hájící barvy Vysočiny patří po dvou dnech olympiády snowboardista Tomáš Tůma, kterého si pamatujeme díky špičkovým výkonům už ze zimní olympiády 2017, ze které si přivezl stříbro a bronz. Letos zatím doplnil kolekci o vytoužené zlato z paralelního obřího slalomu a o stříbro z snowboardcrossu. Další zlatá cinkla v úterý odpoledne i Míše Krejčí, která nenašla přemožitelku ve hře na elektrické klávesové nástroje.

Za obrovské podpory diváků si pro stříbro dojel v obřím slalomu Daniel Ryška a úterní den byl bronzový i pro Romana Janečka na 3 km klasicky v běžeckých disciplínách a Vladimíra Kocmánka ve sprintu 4 km volně. Kraj Vysočina je zatím díky všem úspěchům dětí umístěných do 14. místa na průběžném 11. místě mezi kraji. S pořadím v dalších dnech ještě pravděpodobně pořádně zamíchají výsledky rychlobruslení, orientačního běhu i sjezdu, které nebyly v době vydání tiskové zprávy ještě známé. Skvěle rozehráno mají i vysočinští hokejisté, které dnes odpoledne čeká důležitý zápas s Jihočeským krajem.