Počítače dětem: pomáhá těhotná Konvičková, missky i hvězda internetu Adolfeen

28.05.2020

Uzavření škol a zahájení on-line výuky odkrylo problém, který si v dnešní době jen málokdo dokázal představit. Mnoho dětí se výuky přes monitor zúčastnit vůbec nemohlo, nemají doma totiž počítač. Nadační fond IT people se tak rozhodl propojit lidi, kteří doma mají nevyužité počítače a rodiny, které by si jejich nákup nemohly dovolit, skrze projekt Počítače dětem.

Že to "není jedno" ukázal svým fanouškům DJ Roxtar a jeho delfín Adolfeen, kteří se zapojili do projektu a předali počítač Tomášovi v Praze.

V Moravskoslezském kraji se patronkou stala budoucí maminka zpěvačka Markéta Konvičková: "chtěla bych apelovat na dárce a dobrovolníky, aby se zaregistrovali na webových stránkách a pomohli tak dětem po celé republice."

Sama navštívila s počítači hned několik domácností v regionu a pomohla tak například Honzovi, který by si přál být grafikem.

S charitativním projektem pomáhají také vítězky Miss České republiky Iveta Maurerová a Nikola Kokyová, samy totiž jako studentky vědí, že je v dnešní době studium bez počítače nemožné.

"Pokud nemáte doma nevyužitý počítač, ale jste zdatní v IT, můžete se zapojit jako dobrovolník do oprav, čištění a instalací. A jestli vám to s počítači nejde, můžete nám pomoci i tak, že se do 15. června zapojíte do #RedTeamChallenge od Nadace Vodafone, kde skrze mobilní aplikaci Edmondo můžete přispět chůzí, během či jízdou na kole 1 Kč za kilometr," dodává koordinátorka projektu Petra Škrabalová.