POLETÍME? přináší pohled do studia i duší hudebníků ve svém novém singlu a klipu

22.03.2024

Oslnivými melodiemi a texty plnými sebeironie, vycházejícími z duší hudebníků, osmičlenná kapela Poletíme? právě vydala nový singl a klip nazvaný "Už nechci bejt muzikant".

Tato novinka představuje první ochutnávku z jejich připravovaného alba, které se plánuje vydat v první polovině letošního roku.

Singl, věnovaný všem hudebníkům, kteří se potýkají se stinnými stránkami muzikantského života, zobrazuje osobní pohled na únavu spojenou s touto profesí.

Frontman kapely a zároveň renomovaný výtvarník Rudolf Brančovský komentuje: "Být hudebníkem není vždy snadná cesta a tato píseň reflektuje tyto výzvy a pochyby, které s sebou přináší. Přesto se zároveň dotýká i tématu identity a uvědomění si, co pro nás hudba znamená."

K doprovodnému klipu, který vytvořili Brančovský a David Podrabský, patří unikátní pohled do nahrávacího studia MaMu a ulic Brna, které jsou kulisy pro nelehkou cestu hudebníků. I přes hluboký osobní obsah skladby zůstává zachována typická energie a humor kapely, která je jejich obchodní značkou.

Nové album s názvem "Hvězdy těžký to maj" slibuje další posun zvukové podoby kapely, s novými prvky a rockovějším přístupem. Brančovský také avizuje řadu dalších videoklipů a plnohodnotné koncertní turné k propagaci alba, vrcholící historicky největším samostatným koncertem kapely 17. října ve velké Lucerně.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: David Podrabský