Ponožkové tažení proti viru sklidilo okamžitý úspěch. Klub nabídl zdarma 638 ponožkových zásilek pro povzbuzení seniorů v izolaci a dalších postižených skupin

26.03.2020

Klub Pánů z Ponožkovic již od roku 2014 rozesílá každý měsíc svým členům barevné ponožky přímo do poštovních schránek. Tento bezkontaktní způsob doručení se v současnosti hodí více než kdy jindy. A proto se v Ponožkovicích rozhodli využít svých kapacit k rozeslání 638 ponožkových překvapení zcela bezúplatně.

Senioři v izolaci, rodiny rozdělené hranicemi a další skupiny těžce postižené karanténou nebojují jen s virem, nýbrž i s trudomyslností, a právě pestré ponožkové překvapení je zamýšleno jako povzbuzení v této bitvě. A proč 638 zásilek? Protože právě tolik metrů měří legendární hora Blaník. Akce byla spuštěna 25. března a zájem je obrovský. Rozdáno jich bylo již více než čtyři stovky.

Klub Pánů z Ponožkovic se rozhodl zaměřit na lidi, kteří jsou právě teď osamoceni v izolaci a zároveň mohou mít kvůli epidemii hlouběji do kapsy.

"V horších časech je potěšení cennější než kdy jindy. Máte-li ve svém okolí někoho, komu by jeden pár legendárních barevných ponožek z Ponožkovic udělal radost, řekněte nám to a my mu jej pošleme," říká Petr Janda, zakladatel Klubu.

K celé akci, výstižně a zároveň vtipně nazvané "Ponožkové tažení proti viru", byla spuštěna webová stránka www.ponozkovice.cz/ponozkovy-antivir. Stačí sem zadat jméno, adresu a velikost ponožek. Můžete také přiložit povzbudivý vzkaz či pozdrav pro obdarovaného a připsat, od koho dárek je.

Doručení zásilky je zcela bezkontaktní. Ponožky budou doručeny přímo do poštovních schránek. Žádné osobní předávání. Akce je tak bezpečná především pro seniory a jinak ohrožené či hendikepované lidi.

Klub chce tímto gestem potěšit ty, o kterých se dozví, že by jim ponožky udělaly radost. A zároveň alespoň trošku podpořit všechny, kterým se epidemie trefila do peněženky.

"Snažíme se využít toho, že nejsme existenčně zasaženi a chceme být alespoň trošku užiteční," vysvětluje Petr Janda a dodává: "Kromě akce Ponožkové tažení protiv viru, jsme také snížili cenu Ponožkovýchovy 1 na polovinu a budeme ji držet do doby, než se znovu otevřou školy a školky. Mám doma malou dceru a sám vidím, jak je pro rodiče náročné hledat doma nové formy zábavy."

O Klubu Pánů z Ponožkovic: Členové Klubu dostávají každý měsíc do svých poštovních schránek jeden pár barevných ponožek. Členství lze pořídit i jako dárek a to na 3, 6 či 12 měsíců. Cena za 3 měsíční členství je 650 korun. Klub si zakládá na tom, že všechny jeho produkty jsou vyráběny v ČR. www.ponozkovice.cz