Poprvé jako audiokniha vychází kultovní pohádka Tajemství staré bambitky

02.12.2021

Tajemství staré bambitky Evžena Gogely a Ivo Macharáčka patří k nejúspěšnějším českým pohádkám.

Letos před Vánoci se po deseti letech měli filmový diváci dočkat jejího pokračování. Kvůli další vlně pandemie se však premiéra "dvojky" v kinech odsunula na příští rok. Děti a jejich rodiče by mohla potěšit audiokniha, ve které pohádkový příběh načetl Jan Čenský - představitel krále. Audiokniha obsahuje původní nahrávky písní Lumíra Hrmy s Tomášem Klusem, Kamilou Janovičovou, Vladimírem Javorským či Jiřím Lábusem, které skvěle doplňují atmosféru vyprávění. Audioknihu Tajemství staré bambitky v délce tři a půl hodiny vydává Supraphon již v pátek 3. prosince 2021 na CD-MP3 i v digitálních formátech.

Před deseti lety vznikla úspěšná televizní "vánoční" pohádka Tajemství staré bambitky. Protože příběh jednoduše a s humorem propojuje pohádkový svět se současným, včetně všech nešvarů, získal si velkou oblibu nejen u dětí, ale i dospělých. Právem se tak zařadil do zlatého fondu českých pohádek. V pátek 3. prosince 2021 vychází audiokniha, stvořená podle nezkráceného scénáře k dílu prvnímu. Dozvíme se v ní historii lásky prince Jakuba k Aničce, dceři hrnčíře, i princovu cestu k důležitým životním krokům. Jakubovi královští rodiče nechali vládu nad celou zemí v rukách chamtivých rádců, sužujících zemi nesmyslnými daněmi. Jediným ochráncem okrádaných obyčejných lidí byl loupežník Karaba, který vracel uloupené peníze zpět chudým. Když se ovšem z loupežníka stal opět hrnčíř, pokusí se napravit narůstající nespravedlnost jeho dcera. A zamilovaný princ Jakub postupně dospěje k zásadnímu rozhodnutí. Příběh načetl Jan Čenský, ve filmu hrající Jakubova královského otce.

Producentka a režisérka nahrávky Naďa Dvorská k tomu poznamenala: "Čenského schopnost zvukové charakteristiky jednotlivých postav je mimořádná, vtipná a zároveň nesmírně citlivá."

Audioknihu Tajemství staré bambitky vydává Supraphon ve spolupráci s Českou televizí.