Pořizujete žaluzie? Alternativy jsou hned tři

13.12.2020

Stínění je v interiéru velmi důležité. V letních měsících jsou to právě různé stínící systémy, které pomáhají v zadržení slunečních paprsků při jejich vniku do interiéru. Dokážou tedy nejen zabránit ostrému světlu, které jde zvenčí, ale bez problémů dům pomohou izolovat. Jinými slovy, dovnitř nepřichází tolik horka. To samé jen v opačném provedení zvládne stínění také v zimě. Z interiéru neuniká tolik potřebného tepla. Stínící systémy jsou fakticky trojího druhu. My se na ně podíváme podrobněji v tomto článku.

Hliníkové žaluzie jako klasika

Ve spoustě domácností se setkáváme se standardními hliníkovými lamelami. Ty jsou umístěné v jednotlivých výplních oken. Standardně se jedná o klasické hliníkové lamely, které jsou v horizontální poloze. Jinak je možné volit ale také vertikální stíněné prostřednictvím žaluzií. Ty ale nejsou vyrobené z hliníku. Jde o lamely z umělé hmoty, jež sahají často od stropu až po zem. Elegantní vertikální žaluzie určitě stojí za to.

V hlavní roli textil

Milujete moderní bytový textil? Pak budete zřejmě volit stínění textilní. Na trhu se nachází spousta různých textilních závěsů a žaluzií. jejich velkou předností je bezesporu fakt, že po čase není problém textilní stínění sundat a vyprat. Budete tak mít jistotu, že se vám v interiéru nebude držet tolik prachu. Textilní stínění navíc vypadá velmi elegantně.

Efektivní venkovní rolety

Hodně dobrou volbu představují bezesporu venkovní rolety. Ty jsou typické především tím, že dokážou udržet v interiéru teplo v zimě a v létě naopak dokonale stíní. Potřebujete si déle pospat? Proč ne? Stačí nechat žaluzie kompletně zatažené a máte vyhráno. Vevnitř bude taková tma, že vás nevyruší vůbec nic. Navíc venkovní rolety dodají domu ještě další rozměr z hlediska designu.

Zdroj obrázku:
Lifestyle Travel Photo / Shutterstock.com