Povinnosti investování: Důležité je zejména zdanění investic

16.12.2021

Podařilo se vám naspořit větší množství peněz a rádi byste je nějakým způsobem zhodnotili? Není se čemu divit, vždyť alternativ investování je dnes poměrně dost.

Tak jako tak je zapotřebí dodržovat základní pravidla, aby se vám investování nakonec podařilo. Při nesprávné volbě investičního portfolia se může stát, že nakonec spíše proděláte, než že by se vám podařilo hotovost zhodnotit. My se v následujících řádcích zaměříme na základní dvě otázky týkající se investic.

Volba investičního portfolia jako základ

Přesně tak. V první řadě je třeba zhodnotit, jaké komodity jsou nyní z investičního pohledu nejvýhodnější. Jinými slovy, co aktuálně nejvíce vynáší. Investovat je možné třeba do drahých kovů, které jsou z hlediska dlouhodobého uchování hodnoty optimální, s nějakým rychlým velkým ziskem ale počítat bohužel nelze. Hodně zajímavou alternativu představují například kryptoměny. Nejde jen o bitcoin, ale i o mnohé další typu Etherea, Litecoinu a jiné. Vkládat peníze lze také do různých nemovitostí. Nyní je jejich cena hodně na vzestupu. Stejně tak lze investovat i do firem. Hodně oblíbenou platformou je v tomto ohledu třeba finGOOD. Záleží zkrátka na tom, kde jste si jistí a s jakým ziskem a v jak dlouhodobém horizontu počítáte. zakoupit je možné firmy mnohdy velmi výhodně a následně je spravovat, případně je později ještě výhodněji prodat.

Nezapomínejte na zdanění investic

Ač se to možná na první pohled nezdá, zdanění investici je velmi důležité. Jedná se o poměrně smutnou stránku investování prostředků, nicméně obejít se bez ní nejde. V podstatě se tato daň řadí do kategorie daní z příjmů. Ta se řídí zákonem č. 586/1992 Sb. Jaké tedy bývá zdanění investic? To samozřejmě záleží na konkrétních okolnostech investování. Třeba na daném typu.

Zdroj obrázku: chayanuphol / Shutterstock.com

Komerční sdělení