Prestižní krajskou anketu ovládly projekty z Jeseníků

17.10.2019

Především projekty ze Šumperska a Jesenicka bodovaly ve třetím ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety, kterou hejtmanství spustilo jako první v Česku už v roce 2017, proběhlo ve čtvrtek 10. října v prostorách Arcibiskupského paláce v Olomouci.

"Za posledních několik let narostl počet turistů v regionu téměř o polovinu. A lidé, kteří si dnes krajské ceny převzali, na tom mají velký podíl," řekl v průběhu předávání ocenění Vladimír Lichnovský, uvolněný člen Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

O vítězích jednotlivých kategorií rozhodovali lidé prostřednictvím hlasování na webových stránkách CENYKRAJE.CZ. Například v kategorii Novinka v cestovním ruchu obsadil první místo projekt Jesenické návraty, který prostřednictvím komentovaných video reportáží přibližuje zajímavá místa v Jeseníkách a okolí.

"O cenách cestovního ruchu každý rok říkám, že jsou poděkováním lidem, kteří se o atraktivní turistickou nabídku v Olomouckém kraji starají. Letos to zopakuji a ještě přidám, že těch díků byly tisíce - tolik hlasujících se totiž do internetové ankety zapojilo," dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Cenu hejtmana si odnesl šéf odboru Klubu českých turistů Značkaři Šumperk-Jeseníky David Mičunek. Ten značky maluje už čtvrt století a odbor s šedesátkou členů, mezi nimiž jsou studenti i důchodci, od roku 1996 vede. Ze všech značkařských sekcí v republice má na starosti největší území a v něm nejvíc kilometrů.

"Beru to jako ocenění práce všech značkařů, kteří v Jeseníkách pracují. Je to moje první ocenění od Olomouckého kraje," radoval se David Mičunek.

Vedle novinky v cestovním ruchu lidé letos hodnotili také wellness zařízení. V dalších kategoriích pak volili nejoblíbenější regionální produkt, hoteliéra nebo místo pro letní dovolenou u vody.