Prezenční nebo kombinované studium na VŠ se zaměřením na praxi je snem mnoha studentů

25.04.2024

Spousta studentů si stěžuje na nedostatek praxe při studiu. Mnohé vysoké školy studenty od práce při studiu odrazují, chtějí, aby se soustředili na samotné studium. Mladí lidé se ale nechtějí bezmyšlenkovitě učit něco, v čem nevidí praktické využití. I v Česku však máme některé VŠ, které k celé záležitosti přistupují jinak.

Příkladem je Panevropská univerzita s pobočkami v Praze a Ostravě. Představují se jako univerzita, která vás dokáže připravit na práci snů. Snaží se propojit teorii s praxí a studijní programy přizpůsobuje budoucí poptávce na trhu práce. Tomu ostatně odpovídá i nabídka studijních programů.

Od bakaláře až po Ph.D.

Teprve se chystáte na vysokou, nebo jste znechucení českým vysokoškolským systémem a hledáte, jak se vzdělávat lépe? Na Panevropské univerzitě nabízí obory v češtině i angličtině, a to na všech úrovních.

Škola má dvě fakulty, a to Vysokou školu obchodní (VŠO) a Vysokou školu podnikání a práva (VŠPP). Na VŠO lze absolvovat bakalářské studium v oborech jako letový provoz, lokální a globální ekonomika, řízení lidských zdrojů nebo provoz a řízení letecké dopravy se zaměřením na bezpilotní systémy (drony). Na magistrovi lze pokračovat v cestovním ruchu, digitální ekonomice i managementu leteckých podniků. Na VŠPP na bakaláři nabízí bezpečnostní studia, podnikání a management, marketingovou komunikaci, účetnictví, finanční řízení a marketingový management, dále ještě právo v aplikační praxi. V podobných programech lze pokračovat na magisterském studiu a následně i doktorském. Možné je samozřejmě i kombinované studium a nechybí studijní programy v angličtině. Tady se totiž snaží studentům vyjít vstříc.

Studujte obor pro budoucnost

Skvělým příkladem oboru, který je připravený pro budoucnost, je Provoz a řízení letecké dopravy se specializací bezpilotní systémy. Naučíte se do puntíku rozumět dronům, takže se můžete stát systémovým inženýrem dronů či třeba operátorem dronů. Předměty jako Letecké bezpilotní systémy, Letecká legislativa nebo Bezpečnostní management v letecké dopravě jsou zábava.

Podobně lákavé jsou i další studijní programy. Podívejte se na nabídku a uvidíte sami!

komerční sdělení