Proč si najít osobního kouče

01.01.2021

Ať už řešíte problémy ve vztahu nebo hledáte smysl svého bytí a potřebujete postrčit v životní cestě, obraťte se na osobního kouče. Pomůže vám pochopit myšlenkové pochody a vnese do vašeho života nový nadhled. S jeho pomocí si můžete splnit veškeré své sny a zjistit, co všechno z minulosti vás negativně ovlivňuje a jak se vyléčit ze starých traumat.

Odsunuté vzpomínky

Máte často špatnou náladu, nic se vám nechce a jste bez energie? Pokud jste vyloučili fyzické zdravotní obtíže, na vině může být psychika. Někdy jsou vzpomínky, které nás v podvědomí trápí, tak odsunuté, že si na ně ve vědomí těžko vzpomeneme. Přesto tady jsou a je potřeba je zpracovat a jít do dalších aktivit s čistým štítem. Na začátku to může být nepříjemné, ale věřte, že veškerá nezpracovaná traumata se mohou nečekaně prodrat na povrch, a to zrovna když to nejméně čekáte.

Těžké dětství

Při návštěvě psychologa, psychiatra, ale v mnoha případech také osobního kouče hledáte společně problém, který má mnohdy počátky v dětství. Možná máte na dětství hezké vzpomínky, ale možná jste zažili rozvod rodičů, problémy s financemi nebo třeba časté stěhování. Tohle všechno má vliv na lidskou psychiku a mohlo se na vás podepsat víc, než si myslíte. Je dobré o tom s koučem mluvit a společně najít novou cestu.

Kde je počátek všeho

Abyste vyřešili problém, zbavili se deprese, začali se těšit na nové prožitky a váš život znovu získal smysl, je potřeba najít počátek svého trápení. Může to být zmíněné těžké dětství, traumata z minulosti, ale také náročný rozchod, problémy v práci, zadlužení, případně problémy se zdravím. Nemusíte se stydět, že vás něco trápí, jen málo lidí je v psychické a fyzické rovnováze a může s čistým svědomím říct, že jsou šťastní a spokojení.

Výhody osobního kouče

Mezi největší výhody osobního kouče patří rozhodně možnost náhledu třetí osoby, zkušenosti s problémy, se kterými se často lidé potýkají, a v neposlední řadě také naslouchání. Je velmi důležité mít ke svému koučovi důvěru a svěřit se mu s tím, co vás opravdu trápí. V mnoha případech vám certifikovaný kouč ukáže, jak se svých starostí a problémů zbavit rychleji a jednodušeji, než kdybyste se o to pokoušeli sami.

Fotka od Niek Verlaan z Pixabay