Program Festivalového pódia je připraven

24.08.2020

Projekt Festivalového pódia bude pokračovat i v letošním roce. Opět v posledním srpnovém týdnu, od pondělí 24. srpna až do soboty 29. srpna, vždy od 17 hodin, bude na historickém Resselově náměstí v centru města Chrudimi připravený zajímavý hudební program. Každý podvečer bude věnován jinému hudebnímu žánru.

Co Hudební festival Zlatá Pecka pro letošní Festivalové pódium připravil? Pondělní slavnostní zahájení s Banda di Feste, nekonformní dechovkou z Pardubické konzervatoře. Na úterý je přichystán Velký koncert chrudimské Základní umělecké školy, středa bude patřit kytaře a kytarovým virtuosům.

Čtvrtek se odehraje ve znamení kontrabasů, 8 bas na jednom pódiu, hrajících repertoár od Bacha až po metal, to jen tak neuvidíte a neuslyšíte! Podaří se roztančit náměstí? To je otázka pro páteční podvečer, který bude věnován rock and rollu. A v závěrečný den přinese na Festivalové pódium Ivan Baborák svoji tradiční chrudimskou talk show - Hozený klobouk s hudebním doprovodem Jindřicha černohorského a jeho skupiny. Průvodní slovo během celého týdne zajistí již tradičně Tereza Benešová a Pavlína Vladyková.

Dagmar Pecková: "Cílem Festivalového pódia není nabídnout přehlídku populárních jmen a tváří, ale představení skvělých interpretů regionu, jejichž existence a umění zůstává i mnoha rodákům utajeno. Jsem ráda, že se nám podařilo i letos tenhle projekt realizovat a přispět k letnímu chrudimskému kulturnímu dění!"

Hlavní program Hudebního festivalu Zlatá Pecka 2020, tentokrát s mottem mottem "S hudbou kolem světa za 8 dní" odstartuje v sobotu 31. listopadu a to netradičně slavnostní vernisáží výstavy "Cesta kolem světa", kterou pro festival připravila prestižní pražská galerie La Femme. Během osmi dní nabídne festival svým návštěvníkům celkem čtrnáct akcí ve čtyřech městech Pardubického kraje.

Vstupenky na všechny festivalové produkce jsou již v prodeji. Bližší informace najdete na www.zpfestival.cz