První semifinále Miss České republiky ve znamení pomoci Moravě

29.06.2021

O víkendu proběhlo první ze čtyř semifinálových kol Miss České republiky, ze kterého do finále postoupily Sarah Horáková z Velkých Pavlovic, Valerie Váňová z Lomu a Nikol Fiedlerová z Kopřivnice.

Organizátoři národní soutěže krásy o víkendu pohotově zareagovali na čtvrteční katastrofu na Jižní Moravě, kdy během přímých přenosů podpořili sbírku pro oběti přírodní katastrofy. Zároveň ředitel soutěže Miss České republiky Robert Novotný ve spolupráci s projektem Počítače dětem zajistil všem postiženým rodinám počítačové vybavení pro studující děti.

První semifinále bylo zahájeno slavnostním znovuotevřením původní Pražské čokoládovny Steiner&Kovařík za účasti nejvyšších představitelů vládních institucí a zástupců průmyslu. Generální ředitel agentury Czech Trade, Radomil Doležal, v přímém přenosu ocenil jak organizátory za úspěšnou podporu českého módního průmyslu na zahraničních trzích, tak i vzestupnou úroveň kulturních akcí. Na semifinalistky čekaly módní přehlídky návrhářky Ivany Brabcové a módního e-shopu Daal Style. Nechyběla ani promenáda v plavkách a bohatý program v podobě volných disciplín. Vyhlášení proběhlo v sobotu 26. června v Aquapalace Praha. Dívky s nejvyšším počtem hlasů, které nasbíraly od porotců i od fanoušků na sociálních sítích, se získaly korunku, šerpu a hodnotné ceny od partnerů. Ihned po vyhlášení na dívky čekalo profesionální focení s oficiálním fotografem soutěže, Jiřím Šubrtem. Nyní se budou věnovat svému osobnostnímu rozvoji a projevu na veřejnosti.

Pětkrát odložené finále Miss ČR 2020 sledovalo na TV Nova a na TN.cz v květnu milion a čtvrt diváků a na vlně diváckého zájmu se neslo i červnové první semifinále ročníku 2021. Na ten zareagovala i hlavní česká média, kdy historicky poprvé semifinalistky Miss ČR dostaly pozvání do Snídaně s Novou, stejně jako do hlavních pořadů rádia Frekvence 1. První semifinále odstartovalo další vlnu castingů, které budou probíhat do druhé poloviny července.

Celková vítězka ročníku 2021 získá sto tisíc v hotovosti, automobil na rok a ceny za čtvrt milionu korun. Nejbližší termín castingu je v pondělí 5. července.

Ceny pro semifinalistky byly věnovány od partnerů: Brazil Keratin, Le Diamant Rose, Vitco Hair, YouRadio, Daal Style.

Zdroj: Miss České republiky
Foto: Jiří Šubrt, Ondřej Čapka