Radek Banga: Nový videoklip "Prázdný místo" otevírá dveře do nitra jeho duše

20.03.2024

Na podzim loňského roku vydal Radek Banga své druhé album s názvem "Nic není nemožné".

Před třemi lety se rozhodl pro sólovou dráhu a přešel na cestu popu. Tato kapitola jeho života opět rozvířila jeho hudební nadšení, a nyní přichází s třetím videoklipem k novému albu s názvem "Prázdný místo". V tomto klipu si zahrála i jeho manželka, což dodává písně ještě větší hloubku a osobní rozměr.

Píseň "Prázdný místo" je baladou, která osloví každého svou srozumitelností a emotivností. Vypráví o ztrátě, hledání nového štěstí a lásky.

Radek Banga popisuje píseň jako sebevyjádření se zklamáním v lásce a potřebou hledat nový úděl a lásku. Předtím, než poznal svoji manželku Verunku, měl pocit, že něco chybí. Píseň se dotýká tématu strachu z otevření se někomu novému poté, co prožijete několik traumat v lásce. Radek Banga se v klipu sám zamýšlí nad tím, zda by se měl znovu otevřít lásce, která mu stojí před očima, a zaplnit trhlinu ve svém srdci.

Ve videoklipu si zahrála i jeho manželka, což dává celému projektu osobní rozměr. Radek Banga oslavuje letos 15 let s Verunkou a prozrazuje, že právě ona byla tou, kdo zaplnil jeho trhlinu v srdci. To bylo také důvodem, proč chtěl, aby se podílela na tvorbě videoklipu.

Samotný klip byl natáčen v ateliéru malířky Zdenky Braunerové, který spadá pod Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy. Radek Banga objevil toto místo náhodou, avšak náhoda v jeho slovníku neexistuje. Prostor ateliéru ho okouzlil a později zjistil, že i život malířky Zdenky Braunerové byl, co se lásky týče, velmi komplikovaný. Zpěvák vnímá, že píseň o něm a jeho osobním příběhu, ve svém způsobu vyprávění, zároveň zpívá i o životě této malířky.

I přes melancholický tón písně nese "Prázdný místo" pozitivní vzkaz. Připomíná nám, že i po ztrátě a bolesti je možné znovu najít štěstí. Radek Banga svým posluchačům vzkazuje, že prázdná místa ve srdci lze zaplnit novým smyslem a láskou.

Pokud chcete zažít emocionální zážitek spojený s tímto novým videoklipem, můžete si ho prohlédnout na YouTube.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: bangaton