Rekordní sezóna Kinematografu. Diváci lidem s handicapem pomohli 1,5 milionem korun

18.09.2018

Kinematograf bratří Čadíků absolvoval poslední letošní štaci. Vydařená sezóna pojízdného kina vyvrcholila v neděli 16. září 2018 slavnostním zakončením v Českém Brodě. Dobrovolné vstupné bylo stejně jako v minulých letech určeno na dobročinné účely. Diváci Kinematografu letos věnovali rekordních 1,5 milionu korun na pomoc lidem s handicapem.

Z Fondu Kinematograf Konto Bariéry přispívá na nákladné zdravotnické projekty, například na rehabilitace, zdravotnické pomůcky jako WalkAide nebo na rehabilitační přístroje MOTOmed, což jsou velmi důležité a finančně náročné pomůcky.

"S Kinematografem je to krásná, již desetiletá, spolupráce. Letošní výtěžek je rekordní. Diváci dávali peníze do kasiček všude, kam "Čadíkovci" s kinematografem zajeli. Obyčejní lidé, kteří sami milion korun nikdy neviděli, přispěli celkovou částkou jeden a půl milionu korun", říká o úspěšné spolupráci Božena Jirků.

"Já jsem opravdu šťastný člověk, splnil jsem si sen. Kdo by to byl řekl, že jednou budeme promítat po celé ČR - letos dokonce na 140 místech. Během těch dvaceti let Kinematograf vybral a nadacím věnoval už 12 milionů korun," říká Josef Čadík.

Symbolický šek převzala od Josefa Čadíka ředitelka Konta Bariéry paní Božena Jirků. Kinematograf bratří Čadíků spolupracuje s Kontem Bariéry od roku 2008 a za tuto dobu dobrovolné vstupné vyneslo téměř osm milionů korun.

Každý rok tak díky financím od Kinematografu může Konto Bariéry přispět desítkám lidí s handicapem. Jenom v roce 2017 bylo podpořeno 28 žadatelů. Děti i dospělí s handicapem si mohli pořídit nákladné zdravotní a kompenzační pomůcky.

Například Sofie Karolína (5), která se narodila s těžkým postižením, získala pulsní oxymetr, paní Michala (40) z Klatov je po operaci míchy na vozíku, díky příspěvku si pořídila WalkAid (neurostimulátor pro podporu chůze). Petr (12) z Prahy, který se narodil s kombinovaným postižením, si z příspěvku od Konta Bariéry pořídil rehabilitační přístroj MOTOmed, kterým rozcvičuje svalovou ztuhlost.

Letošní putování Kinematografu zakončila projekce v animovaného filmu Coco v Českém Brodě.Právě zde se o prázdninách vybralo celkem 43 tisíc korun - nejvyšší částka sezóny 2018.V Česku funguje projekt již od roku 1992. V letošním roce navštívilo pojízdné letní kino 140 českých měst a obcí, což je prozatímní rekord ve více než dvacetileté historii pojízdného promítání.

Konto Bariéry www.kontobariery.cz