Rekordní výtoč. Na Colours of Ostrava se vyčepovalo 480 tisíc piv

22.07.2019

Právě skončený festival Colours of Ostrava přinesl kvalitní vystoupení na hudebních podiích i ve výčepních stanech Radegastu. Během čtyřdenního hudebního svátku se vyčepovalo 480 tisíc piv. Správné čepování piva a potřebnou teplotu piva hlídali sládci a mistři výčepní z pivovaru Radegast. Během celé akce provedli 479 kontrol na všech výčepních místech. Školu čepování si letos užilo 2 400 návštěvníků. 

Na letošních Coloursech návštěvníci vypili 480 tisíc piv. Největší zájem byl o výčepní pivo Radegast Ráznou 10 a také o ležák Radegast Hořkou 12. Perfektní pivní servis a správně načepované pivo kontroloval v průběhu akce tým sládků a mistrů výčepních. Za čtyři dny provedli 479 kontrol na všech výčepních místech s 320 výčepními kohouty.

"Zájem o naše pivo byl obrovský, ale nejvíce mě těší, že jsme dokázali udržet kvalitu čepovaného piva po celou dobu akce. Velkou zásluhu na tom má celý tým Radegastu, který průběžně kvalitu kontroloval, a také tým 340 výčepních, kteří byli na akci perfektně připraveni," uvádí Marek Grabovský, manažer značky Radegast a dodává: "Velká spokojenost z řad návštěvníků byla také s našimi rychlovýčepy. Potvrdilo se nám, že na takových velkých akcích s desítkami tisíc návštěvníků můžou být přínosem a pomůžou zlepšit pivní servis."

Nadšení panovalo i v 55tunové hospodě Radegast PUB s kapacitou 1 000 lidí, kde probíhala po celou dobu konání festivalu Škola čepování. Do "pivní školy" zavítalo celkem 2 400 návštěvníků. V hospodě se rovněž čepovalo správně hořké pivo Radegast do skla. Velký zájem byl také o adrenalinovou atrakci Radegast, kde lidé překonávali hořké překážky.

Poznámka redakce:

  • V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti. Nyní je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj.
  • Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.
  • Pivovar Radegast investoval za posledních 10 let desítky milionů korun do vodohospodářských projektů a během tohoto období snížil spotřebu vody potřebnou na výrobu piva o 38 %. V roce 2018 spotřeboval pouze 2,51 hl vody na výrobu 1 hl piva, dosáhl nejlepšího výsledku v historii a zařadil se tak mezi pivovary, které patří v šetření s vodou k nejlepším na světě.
  • S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Za pozitivní působení v oblasti společenské odpovědnosti získal v roce 2018 Plzeňský Prazdroj čtyři významná ocenění v soutěži Business pro společnost TOP odpovědná firma a stal se tak jednou z nejoceňovanějších českých společností v oblasti firemní odpovědnosti v České republice.