Režisér Milan Balkins Balek natočil videoklip Petra Kutheila: Icarus

14.05.2019

Přinášíme vám nový rozhovor zařazený do naší prémiové sekce Osobnost. Přečtěte si rozhovor s úspěšným režisérem Milanem Balkinsem Balkem!

Natočil jste klip Petrovi Kutheilovi, řekněte nám o projektu Icarus víc

Celé to začalo tím, když mi Petr volal okolo 11. hodiny večer, že potřebuje pomoc s videoklipem Icarus. Už jsem otevíral diář a hledal volný termín, v tom jsem se dozvěděl, že se musí natáčet následující den - můj jediný volný den po měsíci a půl. Petr měl už vše domluvené, herce, kostýmy, lokace v Krkonoších, dron a dokonce byl i sníh, jediné co mu chybělo, byl spolehlivý člověk, se kterým měl původně natáčet - jednoduše s ním vyběhl a já to měl celé zachránit - povedlo se! Ještě tentýž den jsem zařídil koně, dron, ale nechtělo se mi jezdit daleko, takže se natáčelo u nás na Šumavě, na Pohorsku.

Kdo napsal scénář k videoklipu Icarus?

To by vám spíše odpověděl Petr, kterému se prý podobný příběh zdál ve snu a chtěl jej zrealizovat.

Jaká část natáčení byla pro vás nejtěžší?

Celé natáčení bylo náročné, vše se navíc muselo natočit během pouhých 4 hodin. Petrův herec Davee Selezan musel být v určitý čas v Praze, na castingu do filmu s Johnny Deppem (Davee se často účastní podobných natáčení, zahrál si například i s Arnoldem Schwarzeneggerem). Takže během 4 hodin jsme museli zvládnout natočit všechny scény (playback jsme točili jindy) a to bez jakékoliv přípravy, bez lokační prohlídky, technického scénáře, storyboardů, štábu a podobně.

Prozraďte nám něco o odvážné ženě, která natáčela polonahá na sněhu. To byl váš nápad?

Věřím, že jsem vás napadl jako první, ale nikoli. Petr je kupodivu větší uličník než já. O Anežce Fojtáchové mohu prozradit, že jí byla zima. To je ale vidět i v samotném videoklipu. A také, že umí krásně zpívat!

Jaké další klipy či projekty chystáte?

Nyní chytáme spolupráci na videoklipu Petra Koláře, v plánu jsou reklamní spoty a další klipy. V postprodukci mám Indickou svatbu, která je zajímavá tím, že stála několik milionů - ovšem nemluvíme o rozpočtu na video.

Kde vás mohou fanoušci potkat? Nebudete v nejbližší době moderovat nějakou zajímavou akci?

Rozhodně od 28. června v Karlových Varech na filmovém festivalu, kam se těším celý rok na super lidi, filmy, párty, Marka Ebena s Jiřím Bartoškou a na golf do Golf Resortu v Cihelnách, mezi námi - všem doporučuji!

My na závěr doporučujeme shlédnout videoklip ICARUS: https://www.youtube.com/watch?v=ZX4uobKMwLA&list=RDZX4uobKMwLA&start_radio=1

Děkujeme za rozhovor

Petr Klejna
za redakci JsmeUspesni.cz