Režisérce během natáčení filmu Superžena vrtali zuby

08.09.2021

Celovečerní film SUPERŽENA je pro herečku a režisérku Evu Toulovou patrně nejakčnějším natáčením vůbec.

Poté, co štábu málem spadla rozsvícená lampička do vany, ve které natáčela a po absolvování celonočního točení pod vodou v 7 metrovém potápěčském tunelu, si na place užila další překvapení. Ve scéně, kdy jako hrdinka Maja navštěvuje zubařku, totiž začala její herecká kolegyně zubařské nástroje opravdu používat. Jelikož Olena Lebedieva pracuje jako zubařka, nemohla si pomoct a při jednom ze záběrů začala bez varování odstraňovat své kolegyni zubní kámen.

"Já mám ze zubařů respekt a když jsem uslyšela zvuky podobné vrtačce nebylo mi do zpěvu. Navíc jsem to vůbec nečekala, protože to nebylo součástí natáčení." zmiňuje režisérka. "Na druhou stranu zas nějakou dobu nemusím k zubaři."

"Ano, původně to sice v plánu nebylo, ale aby scéna vypadala opravdově, dohodli jsme se na tomto ošetření." uvedla zubařka Olena Lebedieva, které se její první herecká zkušenost velmi líbila a ráda by si jí v budoucnu zopakovala. 

Ve snímku z prostředí života současných třicátníků, si dále zahraje například Igor Bareš, Matouš Ruml, Natálie Grossová a další známé tváře. Za ztížených pandemických podmínek probíhá natáčení pod společností Copperfilm od ledna a štáb už absolvoval i stěžejní podvodní natáčení. Diváci se mohou na snímek těšit v kinech v roce 2022.

Autor: Petr Mráček
Foto: Archiv z natáčení filmu Superžena