RODAN: O (ne)umění mít na salámu i konci jedné etapy

15.03.2024

Před rokem zářil na národní scéně Eurovision Song Contest 2023, a nyní se mladý a talentovaný písničkář RODAN chystá uzavřít jednu kapitolu svého života.

Jeho nový singl "The Art of Not Giving a Fuck" a EP "The End of Me" vycházejí 22. března, a symbolický křest proběhne 27. března v pražském Café V lese.

Během minulého roku RODAN oslnil rádiový éter úspěšnými singly "Tell Me It's Summer" a "Insomnia Junkie", což mu vyneslo nominaci na Objev roku v anketě Český slavík. Teď je čas se ohlédnout za tímto úspěšným obdobím a uzavřít jej novým materiálem.

Nový singl "The Art of Not Giving a Fuck" přináší necenzurovanou upřímnost a sarkastický pohled na vlastní život. RODAN se odhaluje a vyznává, že jeho tvorba prošla v posledních letech zásadní změnou. Začínal albem "Glasses Off", kde vytvářel příběhy a postavy, které byly vzdáleny vlastní realitě. Setkání s Janem Vávrou však změnilo jeho perspektivu, a tak začal vyjadřovat své vlastní pocity a zkušenosti.

Nový singl, stejně jako předešlé hity, vznikl ve spolupráci s Janem Vávrou a má hitový potenciál. Inspirován jeho čtyřnohým parťákem Julinem, RODAN přináší píseň o jednoduchosti a radosti, kterou pes zažívá. Sarkasmus, který byl původně terapeutický, se však stal dvojsečným mečem, a RODAN se rozhodl tuto kapitolu skončit.

Křest EP "The End of Me" v Café V lese 27. března slibuje být speciálním hudebním zážitkem. Na koncertě se představí všechny skladby z nového EP, včetně "Introvert Party Club", "Tell Me It's Summer", "Insomnia Junkie" a závěrečné křehké skladby "I'm Listening", produkované Dánem Esbenem Svanem. Speciálním hostem večera bude Linda Wolfe.

RODAN zároveň připomíná svou angažovanost, jak dokazuje singl "Hearts", který vytvořil společně s ukrajinskou tenistkou Dajanou Jastremskou a producentem Loopoutem k označení druhého výročí napadení Ukrajiny.

Autor: Lukáš Krajčo
FOTO: Kateřina Fialová