Rozhovor s Alexandrou Belingerovou - organizátorkou soutěže Miss České republiky

14.10.2019

Přinášíme vám rozhovor s organizátorkou soutěže Miss České republiky Alexandrou Belingerovou, pro kterou je práce koníčkem.

Jaká je vaše pozice v soutěži Miss České republiky? Jste královnou na organizačním trůnu?

Těžko říci, jak nazvat moji pozici. Většinou to nechávám zaobalit pod jedním slovem, kterým je "organizátorka", a to sčítá mnoho pozic dohromady. Obchodní činnost, produkce, komunikace se soutěžícími, mediální spolupráce a mnoho dalšího.

Za královnu jsem se nikdy nepovažovala a ráda bych, aby to tak i zůstalo. Ač mě dříve bavilo být vidět, nyní mě spíš najdete v backstage nebo v poslední řadě přihlížet na celý program, zda vše šlape, jak má.

Co je smyslem soutěže Miss České republiky? Jaké vlastnosti rozhodují o vítězství?

Smyslem celé soutěže Miss České republiky je navázat na tradiční soutěž krásy, která zde má nejdelší historii. Naším cílem je co nejvíce zviditelnit charitativní projekty, o kterých se často ne tolik ví, a apelovat na pomoc těm, kteří to potřebuji. Proto Miss České republiky je čistě charitativní Miss a veškerý výtěžek ze soutěže je každoročně věnován na charitu

Zároveň v průběhu roku probíhají jednotlivé události, ze kterých (například výtěžek ze vstupného) peníze putují na určitou nadaci či jinou neziskovou organizaci. Pokud na soutěž hledíme z pozice porotce, který rozděluje své hlasy soutěžícím dívkám, hlavní důraz se klade na charisma dívky

Všechny dívky, které se dostanou do užšího výběru soutěže, jsou vždy svou vizáží krásné, nicméně se vždy objevují rozdíly v osobnostech. Důležité je, co z dívky vyzařuje ihned po tom, co vstoupí do místnosti, jak se chová, jak se projevuje. Mnoho se dá naučit, nicméně s osobností se rodíte.

Považujete soutěž Miss České republiky za úspěšnou? Jaké máte manažerské cíle?

Soutěž Miss České republiky je úspěšná už jen z toho důvodu, že nikdy historicky v minulosti nebyla v červených číslech. Vždy byla v plusu a vždy odvedla finance do charitativních projektů

Zároveň jako úspěch soutěže považuji i to, že s vítězkou soutěže se každoročně ztotožní i veřejnost a s rozhodnutím poroty souhlasí. Mým manažerským cílem je určitě rozšířit pole působnosti celé soutěže, na čemž samozřejmě pracujeme. 

Kromě událostí, kterých je každoročně více a více, letos jsme i zahájili projekt Kolekce Miss České republiky. Do této kolekce spadají šperky, vína, kosmetika atd. V současné době se produkty zalistovávají na e-shopy a připravují se i k online prodeji. Zisk z každého produktu je věnován opět na humanitární účely.

Jaký muž je podle vás krásný a okouzlí vás?

Já moc na tu vnější krásu u mužů nejsem. Ideální krásný muž, je úspěšný muž, o kterého se mohu opřít. A musí mě rozesmát tak, že se smíchy rozpláču.

Jak vypadá váš typický pracovní den? Je pro Vás Miss České republiky práce na plný úvazek?

Můj den vždy začíná vydatnou snídaní. Jelikož nejsem moc ranní ptáče, tak mám dopoledne trochu volnější a pracovat začínám kolem 10. hodiny. Celý život bojuji s ranním vstáváním a teď, když jsem pánem svého času, tak jsem ráda, že si svoji práci mohu rozvrhnout tak, jak potřebuji. 

Část dne věnuji schůzkám a obchodním jednáním, část dne jsem ve své kanceláři a řeším administrativní a produkční činnost. Většinou se do postele ale nedostanu dříve než o půlnoci.

Proč by se měly slečny a ženy přihlásit do soutěže Miss České republiky?

Nemyslím si, že jsem správná osoba, která by měla dávat nějaká doporučení. Na tuto otázku by měly odpovědět minulé vítězky, jako je Iveta Maurerová, Tereza Bohuslavová nebo Kristýna Malířová. Zároveň by tato otázka měla být položena i letošním finalistkám soutěže. Ty přesně řeknou své zážitky a své emoce, proč se přihlásily ony a proč by se měly přihlásit do dalšího ročníku i ostatní dívky. 

Myslím si, že ač se zdá, že cílem je korunka a šerpa s nápisem Miss České republiky, velmi často se dívky hlásí do soutěže kvůli zážitkům, možnostem cestování, pracovním zakázkám, novému přátelství atp.

Kdybyste byla porotkyní soutěže o nejkrásnějšího muže, užila byste si více promenádu v plavkách anebo recitační soutěž?

Pro mě vzhled nehraje takovou roli, jako charisma, takže spíše recitační soutěž.

Jaké máte profesní či podnikatelské plány do budoucna? Co děláte, když zrovna neorganizujete Miss České republiky? Zbývá vám čas na relaxaci?

Vzhledem k tomu, že mým koníčkem je moje práce, tak i ve svém volném čase se věnuji práci. Ale asi jako každý, potřebuji někdy vypnout, takže trávím čas s rodinou či kamarádkou, kdy vyrazíme někam do přírody a telefon nechám v leteckém režimu.

Děkuji za rozhovor

Bc. Jan Vavřička, MBA

Foto: archiv Ing. Alexandry Belingerové, MBA