Rozhovor se Sárou Lyčkovou Miss Sympatie a I. Vicemiss České republiky 2019

04.06.2020

Připravili jsme si pro vás rozhovor se Sárou Lyčkovou Miss Sympatie a I. Vicemiss České republiky 2019.

V květnu jste se měla účastnit světové soutěže krásy, která byla však vzhledem k koronavirové situaci zrušena. Zasáhlo vás to?

Ano, měla jsem se účastnit světové soutěže Miss Aura International v Turecku. Soutěž naštěstí nebyla zrušená, jen přesunutá na září tohoto roku. Velmi se těším a vůbec mi nevadí, že si ještě chvíli počkám. Aspoň mám stále čas na sobě pracovat. Bude to velmi těžké, proto musím být připravena.

Jak berete svou budoucí účast na světové miss? Je to pro vás odměna nebo zodpovědnost?

Jak se to vezme. Každopádně to beru jako obrovskou odměnu. Je to pro mě neskutečná čest, že mohu reprezentovat naši zemi v zahraničí na světové soutěži krásy. Jsem ráda, že se tímto mohu odvděčit rodině za to, že mě dobře vychovali. Jen oni mohou za to, kde jsem. Proto jen jim patří veliké díky. Samozřejmě taková účast na světové miss nese i velkou zodpovědnost.

Věnujete se charitativní akci Počítače dětem. Proč zrovna tato akce?

Ano, této akci jsem věnovala pozornost a vlastně velmi ráda. Jelikož jsem docela studijní typ, dokážu se vcítit do situace dětí, které k práci a k učivu potřebují počítač a nemají ho. Já sama si nedokážu představit, jak bych studovala bez notebooku. Proto jsem ráda, že jsem byla oslovena a mohla se zapojit do této charitativní akce.

Jaké jsou vaše priority a kam hodláte směřovat svůj profesní život?

I když mám ráda všechny věci dopředu naplánované, přesvědčila jsem se o tom, že život si je stejně udělá podle sebe. Proto si nějak extra neplánuji svůj profesní život. Co má přijít, přijde a co je osudem dáno, stane se. Priorit mám hodně. Je pro mě důležité, aby lidé kolem mě byli šťastní, taky zdraví. Hlavně tedy rodina a přátelé. Mezi další priority patří dostudovat vysokou školu, najít si dobrou práci, mít hezký dům, taky partnera, který si bude vážit mě tak jako já jeho a budu u něj vždy na prvním místě. Mít vedle sebe plnohodnotného partnera je pro mě opravdu jedna z největších priorit. Ostatní priority jsou osobní a možná jsem je nikomu ještě neřekla, proto si je nechám pro sebe..

Máte nějaké životní krédo, kterým se řídíte?

Netajím se mottem, kterým se řídím od mého počátku v soutěži Miss České republiky a to je: "I malí lidé doukážou velké věci", protože jsem z malého města Fulnek a myslím si, že nikdo nečekal, co jednou dokážu. Proto mě tato slova velmi inspirují. Dále taky věřím na motto: "všechno zlé, je k něčemu dobré".

Kde sama sebe vidíte za 10 let?

Tohle je velmi těžká otázka, na kterou by dokázal odpovědět jen málokdo. Nevím, co bude za deset let, nevím, co bude ani zítra. Jen doufám, že i za deset let budu šťastná a budu mít hezký život jako mám teď. Věřím ve sny, protože se plní!

Co byste poradila ženám, které chtějí být krásnější?

Abych se přiznala, nejsem vůbec dobrý rádce. Zamyslím se nad tím, co bych udělala já, abych byla krásnější. Důležité je určitě starat se sama o sebe, aby byl člověk spokojený sám se sebou. To ale já nebudu nikdy. Nejsem člověk, který by se chválil a vidím na sobě neustále nějaké chyby. Dále určitě i cvičit, věnovat se rodině. Víte, co je zvláštní? Myslím, že aby žena byla krásnější, měla by mít děti, které ji rozzáří. Moje maminka je opravdu krásná žena, ale semnou a mou sestrou ji to sluší mnohem více!

Čeho byste chtěla v životě dosáhnout? Co pro vás znamená úspěch a štěstí?

Největším úspěchem mého života bylo, když jsem si z Miss ČR odnesla dva krásné tituly společně s korunkami. Tohle je úspěch a dodnes mě hřeje na srdci. Ale štěstí je něco úplně jiného. Podle mě je to něco, co si nezaslouží každý. Pro mě je štěstí široký pojem, protože se většinou radují z maličkostí a mám radost skoro ze všeho. Tohle je asi mé štěstí.

Co pro vás znamená mužská krása? Jaký muž je pro vás krásný?

Moje odpověď je jednoznačná. Pro mě je krásný ten muž, který dělá krásnou svou ženu štěstím a láskou, kterou ji dává. Muž, který je mužem jen pro svou vyvolenou. Samozřejmě, že nějakou roli hraje i vzhled, ale čím jsem starší, dochází mi, že vzhled není opravdu všechno. Ovšem, že bych nebyla s člověkem, který by se mi nelíbil, ale důležité jsou i jiné věci, například věrnost, důvěra, upřímnost, sympatičnost apod.

Děkujeme za rozhovor

Honza Vavřička

Fotografie do redakce zaslala Sára Lyčková.

Foto: osobní archiv Sára Lyčková