Se sportem vstříc jarnímu sluníčku

30.03.2021

První teplé dny, kdy bylo možné odložit i zimní bundu, prozradily, že jaro začíná. Přemýšlíte však, jakým aktivitám se věnovat, když jsou v současnosti nastavená různá omezení? Přinášíme vám nápady na činnosti, které vás budou bavit, zformujete postavu, a navíc strávíte čas s rodinou.

Procházky se psem

Máte-li doma psa, určitě jste s ním chodili na procházku i celou zimou. Na jaře však tyto procházky dostávají příjemnější nádech. Všechno kolem kvete, příroda se začíná probouzet k životu a vy si tak můžete užívat první paprsky slunce. Nepodceňujte však ještě pořád zrádné počasí a i na jarní procházku se teple oblečte. Přebytečné svršky vždy můžete odložit.

Běhání u filmu

Po zimě chce ještě pořád spousta z nás hubnout přebytečné vánoční kilogramy. Pořiďte si domů běžecký pás a začněte hubnout u svých oblíbených filmů nebo seriálů. Dopřejte si alespoň půl hodiny cvičení denně, případně hodinu třikrát týdně. Stejně jako běžecký pás funguje i eliptický trenažér, případně vyzkoušejte jízdu na rotopedu.

Práce na zahradě

V situaci, kdy nemůžete jezdit na výlety a poznávat krásy naší i okolních zemí, využijte čas k práci na zahradě. Budete v přírodě, manuálně pracovat rukama a vyčistíte si hlavu od běžných každodenních starostí. Každý z nás občas potřebuje vypnout a věnovat se takovým činnostem, jako je například rytí nebo okopávání záhonu. Všimněte si, jak vás toto "uzemnění" aneb práce s hlínou potěší a bude to vidět na vaší náladě.

Zvelebování domova

Věnujte se také zvelebování svého domova. Ušijte si nové polštáře do obývacího pokoje nebo do ložnice. Připravte svůj byt nebo dům k rekonstrukci, případně se pusťte do dlouho odkládaného malování. Pokud vám chybí změna a ruch, přestěhujte nábytek nebo si zařiďte například v prázdném pokoji domácí posilovnu, a to včetně posilovacích strojů, věže s činkami a například i se závěsným TRX systémem.

Kreativní činnost

Potěšte svou duši kreativní činností. Malujte, kreslete, tvořte s hlínou nebo se pusťte do třídění fotek a vytváření fotoalb. Uvidíte, že tato činnost vás zabaví, nebudete u ní myslet na nepříjemnosti, a navíc se pobavíte i vzpomínkami na to, kde všude jste se byli podívat, co vše jste zažili a jak je váš život naplněný.

Image by Taylor Harding from Pixabay