SENZAbabčou je letos v kraji Zuzana Pospíšilová z Pardubic

15.11.2019

Aktivní život seniorů podporuje Pardubický kraj v mnoha různých projektech. Radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola se letos stal také patronem krajské soutěže o SENZAbabču.

"V soutěži SENZAbabča dostávají ženy jedinečnou příležitost ukázat, že si ještě hravě poradí s vnoučaty 21. století," říká Iva Špeldová, jednatelka klubu SENZAbabča.

Soutěž se letos opět odehrávala zábavnou formou před diváky, se vstřícným moderátorem Petrem Jančaříkem i hostem Bohušem Matušem. Některé soutěžní disciplíny se obměňují, jiné jsou trvalé. Vždy jsou ale takové, aby ženám dodaly sebevědomí.

Ve třináctičlenné porotě složené ze sponzorů a příznivců soutěže seděl i Pavel Šotola: "Všechny dámy prošly několika soutěžními disciplínami, kde se představily, ukázaly, co je baví, jaké mají dovednosti i jak si poradí s vnoučaty. Obdivovali jsme všechny účastnice, i když vyhrát mohla jen jedna."

Vítězkou se stala paní Zuzana Pospíšilová z Pardubic a bude reprezentovat Pardubický kraj v celostátní soutěži "O nejlepší babičku roku 2019". Získala zároveň i cenu sympatie.

"Ženy, které se aktivně zúčastnily soutěže SENZAbabča, mají možnost vstoupit do klubu a následně pokračovat ve své realizaci při dalších aktivitách klubu. To je vlastně náš cíl," dodala Iva Špeldová.