ŠKODA AUTO již po dvaadvacáté zvítězila v soutěži CZECH TOP 100

09.07.2019

Mladá Boleslav/Praha, 9. července 2019 - ŠKODA AUTO opět potvrdila svou výjimečnou pozici na domácím trhu: již po dvaadvacáté zvítězila v hodnocení firem CZECH TOP 100. Kromě toho byla automobilka i letos zvolena také Nejobdivovanější firmou České republiky. ŠKODA AUTO se této renomované ekonomické ankety, pořádané sdružením CZECH TOP 100, účastní již od roku 1996 a opakovaně se umisťuje na první příčce.

Automobilka je přitom zdaleka nejčastěji oceňovanou společností, vede tak logicky
i žebříček skupiny "AllStars", zahrnující nejúspěšnější firmy v historii. Sdružení CZECH TOP 100 stejnojmenný žebříček sestavuje již od roku 1996. V anketě jsou každoročně hodnoceny významné české společnosti na základě aktuálního vývoje ekonomických a dalších ukazatelů, jako je například kvalita produktů, hodnota firmy, společenská zodpovědnost a atraktivita firmy jakožto zaměstnavatele.

Vyhlášení jubilejního 25. ročníku ankety CZECH TOP 100 se již tradičně konalo v prostorách Španělského sálu na Pražském hradě za účasti řady významných představitelů hospodářského, politického a společenského života. Za společnost ŠKODA AUTO cenu převzal Michal Kadera, vedoucí oddělení vnějších vztahů.

ŠKODA AUTO roste trvale a řízeně. Přestože rok 2018 připravil celému automobilovému odvětví mnohé výzvy, dodala automobilka svým zákazníkům celkem 1 253 700 vozů a již pátý rok za sebou tak dosáhla nového prodejního rekordu.

V letošním roce důsledně pokračuje v produktové ofenzívě uvedením nových modelů jako je SCALA, KAMIQ či nedávno představený model SUPERB SCOUT.

ŠKODA AUTO se také důkladně připravuje na budoucnost. 124 let po svém založení vstoupila v květnu letošního roku automobilka do éry elektromobility, když v Bratislavě představila své první elektrifikované sériové vozy - model SUPERB iV s plug‑in hybridním pohonem a první čistě elektrický vůz ŠKODA CITIGOeiV. V roce 2020 budou následovat první sériové modely na bázi platformy MEB, mezi nimi také sériová verzi studie ŠKODA VISION iV. Do konce roku 2022 představí automobilka více než 10 částečně nebo plně elektrifikovaných modelů.

ŠKODA AUTO na celém světě zaměstnává více než 39 000 pracovníků, v České republice pak již více než 90 let provozuje vlastní střední odborné učiliště a od roku 2000 i firemní vysokou školu. Svou roli významného hráče na českém trhu potvrzuje každoročně také několika oceněními v oblasti lidských zdrojů. Mezi aktuální patří například titul Zaměstnavatel roku v kategorii s více než 5 000 zaměstnanci v prestižní anketě organizované Klubem zaměstnavatelů.