Skončily castingy na finalisty Muž roku 2022. Kdy se dozvíme finálovou dvanáctku?

27.04.2022

Druhým výběrovým kolem na finálovou dvanáctku soutěže Muž roku skončila úvodní část této soutěže.

Během dvou sobot se na castingu představila plejáda sympaťáků různé výšky, váhy, objemu bicepsů, koníčků či zaměstnání.

Premiéru měla patronka soutěže, mladá herečka z primáckého seriálu ZOO, Michaela Pecháčková, která, coby porotkyně, absolvovala oba castingy.

"Druhé kolo bylo pro mne příjemnější. Už jsem věděla, do čeho jdu a co se ode mne očekává," usmívala se Míša.

Dlužno dodat, že mladá, krásná dívka nezůstala bez povšimnutí.

"Nevím, jestli kluci koukají na ZOO a jestli mě vůbec poznali. Na zájem o moji osobu reaguji podle situace, někdy se i stydím. Ale snažím se být milá. I tady na Muži roku je příjemné, když se s nimi fotím, nedělá mi to problém. Jsou tu typy, které bych ráda viděla ve finále. Určitě bude zajímavé, jak se vybraní finalisté budou profilovat dál," pečlivě volila slova Michaela Pecháčková. "Dávám si pozor, zvláště na otázky týkající se vztahů a kluků. Někdy něco řeknete a pak se dočtete úplný opak. To zamrzí."

Do poroty tentokrát zasedli také Muž roku 2016 Josef Kůrku, Muž roku 2021 Lukáš Vyšehrad a finalisté minulých ročníků Lukáš Veitl a Petr Kinský.

Muž roku 2016 Josef Kůrka zavzpomínal, jaké to bylo, když v křesílku pro adepty castingu seděl před šest lety on.

"Vůbec těm klukům nezávidím a soucítím s nimi. Nevím, jestli jim to dochází, ale tou soutěží to vše začíná. Soutěž je malý pomocníček ve světě modelingu, šoubyznysu či herectví. Neznamená to, že když jsem finalista nebo vyhraji titul, že se všichni ze mě zblázní. Takhle to nefunguje. Kluci musí na sobě pořád tvrdě makat. Mně se všechna očekávání, co jsem měl od soutěže, dovedla. Užil jsem si světovou soutěž, pronikl jsem do světa modelingu i šoubyznysu. Měl jsem kolem sebe ty správné lidi a také mě hodně naučila herečka Bára Mottlová, s kterou jsem nějaký čas žil. Potkali jsme se na módní přehlídce, na kterou bych normálně nešel. Dodnes si výborně rozumíme. Soutěž Muž roku mi převrátila život, to musím přiznat."

Trochu jiné zkušenosti s titulem Muž roku 2021 má jeho držitel Lukáš Vyšehrad, kterému, jako jednomu z mála vítězů soutěže, přetrval vztah s přítelkyní.

"Dominika mě podporovala před soutěží, během a drž mi palce i teď. Zdravě žárlí, nedávám jí důvody, aby žárlila nějak moc. Hlavní je, že se po práci vždycky vracím domů, skoro na všechny akce, kam jsem zvaný, chodím s ní. Nelituji toho, že bych se jako Muž roku mohl více odvázat, to už mám dávno za sebou. Jsme rád, že jsem usazený a že to vydrží. Titul Muž roku mi neotočil život zrovna o 180 stupňů, ale získal jsem nějaké kontakty, možnosti, potkal jsem zajímavé lidi, je to příjemné."

Petr Kinský, finalista loňského ročníku, přistupoval k roli porotce zodpovědně.

"Není jednoduché vybrat šikovné finalisty, aby pak dobře reprezentovali domácí soutěž na světové soutěži. Já jsem se ve světě umístil v TOP 10 a užil jsem si to. Popřeji finalistům, aby do soutěže šli beze strachu. Pro mne soutěž Muž roku byla poučná zkušenost a jsem za ní rád."

Pohled z druhé strany si jako porotce vychutnal i finalista z roku 2020 Lukáš Veitl, kterému soutěž splnila všechny očekávání, s kterými do toho šel.

"Potvrdilo se mi, že když člověk něco chce a jde si za tím, nic není nemožné. Chtěl jsem do Ameriky, propojit se se známými značkami, spojit Instagram s komercí, aby mě to živilo, a to vše se mi i díky Muži roku splnilo. Přeji finálové dvanáctce, aby jim do soutěže nezasáhl Covid nebo něco jiného nečekaného a vše šlo podle plánu. Náš ročník, to byla velká divočina."

Oblíbená a dlouholetá porotkyně Muže roku, moderátorka Bubílková Zuzana, vtipně zpovídala adepty na finalisty Muže roku a dělala si obrázek o dnešní generaci mladých mužů.

"Někdy si říkám, že jsem ráda, že už jsem stará. Že jsem si splnila své biologické povinnosti, že už se nemusím o nic snažit. Baví mě to mládí pozorovat, ale doma bych to nechtěla. Je to krásný, mladý, ale co s tím? Když si představím, že bych se musela před mladším partnerem pořád přetvařovat a natřásat si peří, ne, to fakt nechci. Divím se starým chlapům, protože ti se také musí pořád přetvařovat. Ať mi netvrdí, že by si raději nelehli na gauč, místo toho, než jít někam na dýzu a natřásat si staré kosti. Jak říkala moje babička, když jí bylo šedesát: Chtěla bych mít ty životní zkušenosti, a aby mi bylo třicet. To bych brala."

Také prezident soutěže Muž roku David Novotný poctivě zkoumal účastníky castingů a připisoval nebo ubíral body.

"Skoro všichni kluci dobře vypadají. Během několika minut z nich ale musíte vydolovat, co je v nich navíc. Něco, co je odlišuje od ostatních a upoutá pozornost. Je to těžké. Dobré oko na to má ženská část poroty. Při konečném výběru dám hodně na jejich názor," uvedl s úsměvem David Novotný a připomněl, že finálovou dvanáctku představí na tiskové konferenci 2. června, během léta pojedou kluci na několikadenní soustředění, kde si kluci natrénují určité dovednosti, a proběhne focení.

O vítězi letošního ročníku soutěže Muž roku se pak rozhodne na finálovém večeru 26. srpna v Náchodě